Delhi. Stolica ze złota i snu

Delhi. Stolica ze złota i snu

Delhi. Stolica ze złota i snu

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz druga stronę złotego miasta
  • książka zawiera mnóstwo ciekawych rozmów z mieszkańcami Delhi
  • lubisz dobry reportaż

Kup na prezent

Rana Dasgupta pisze o współczesnym Delhi z liryzmem i empatią, wsłuchując się w głosy jego mieszkańców: miliarderów i biurokratów, handlarzy narkotyków i przedsiębiorców, mieszkańców slumsów i pracowników międzynarodowych korporacji. Są pokoleniem na zakręcie, a ich historie składają się na obraz miasta i społeczeństwa pogrążonego w wirze transformacji.

 

Po wprowadzeniu otwartej gospodarki rynkowej w Indiach zapanował chaos niszczenia i tworzenia: slumsy i targowiska były burzone, a na ich miejscu wyrastały centra handlowe i apartamentowce, powstawały oszałamiające fortuny, młodzi ludzie robili zawrotne kariery, a luksus był na wyciągnięcie ręki. Ale transformacja dała też początek ogromnym nierównościom społecznym, a przemoc na ulicach osiągnęła niespotykaną dotąd skalę.

 


"Delhi" to literacki portret jednego z najszybciej rozwijających się współcześnie miast, ale to także opowieść o tym, co być może czeka nas wszystkich; to błyskotliwa analiza rozwoju i przyszłości globalnego kapitalizmu.


 

"Delhi" to fantastyczne studium skorumpowanego, pełnego przemocy, straumatyzowanego miasta, które rozwija się tak szybko, że jego mieszkańcy z trudem je rozpoznają.

William Dalrymple

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Delhi. Stolica ze złota i snu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.