Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo (Okładka twarda)

Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo

Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo (Okładka twarda)

Oferta specjalna -22%
Kup na prezent
Kobiety, damy, ambitne i silne władczynie, dzięki którym Polska przetrwała w obliczu katastrof, ataków i dziejowych zakrętów. W publikacji „Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo” Kamil Janicki przedstawia portrety kobiet, których siła, charakter i umiejętności pomogły zrealizować wizję Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Kolejna książka Kamila Janickiego, autora poczytnych książek historycznych, takich jak „Żelazne damy”, „Damy złotego wieku” oraz „Upadłe damy II Rzeczpospolitej”. Kamil Janicki jest historykiem, który w swoich najnowszych publikacjach koncentruje się na kobietach, o których losach, zasługach i osiągnięciach ogólnodostępne źródła i opracowania historyczne milczą lub traktują je zdawkowo. Nie inaczej jest z jego najnowszą książką, bestsellerem „Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo” – tutaj ukazane są niesamowite, przypominające fabułę najlepszych seriali i filmów historycznych, losy kilku kobiet, które ukształtowały historię Polski, między innymi Elżbiety Łokietkówny, Jadwigi Kaliskiej oraz Jadwigi Andegaweńskiej. Życie tych kobiet pełne było emocjonujących wydarzeń, trudnych wyborów, intryg oraz prób charakteru. Nic dziwnego więc, że książka Kamila Janickiego wywołała tak entuzjastyczny odzew ze strony czytelników – jest bowiem tak fascynująca, jak życie jej bohaterek.

„Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo” skupia się przede wszystkich na losach trzech niesamowitych kobiet. Pierwsza z nich to Jadwiga Kaliska, żona Władysława I Łokietka, która pod nieobecność męża musiała walczyć o przetrwanie dynastii i dowodzić obroną Wawelu w obliczu rewolty mieszczańskiej w Krakowie, a to tylko niektóre z jej zasług. Druga z kobiet, nad których losem pochylił się Kamil Janicki, to córka Jadwigi i Władysława I Łokietka – Elżbieta, królowa Węgier, która umiejętnie wykorzystywała możliwości płynące z jej pozycji i zasłynęła z tego, że nikomu pokornie nie oddała swojej władzy. Trzecia bohaterka książki „Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo” to Jadwiga Andegaweńska, którą w 1384 roku koronowano na króla Polski. Wbrew pozorom po ślubie z Władysławem Jagiełłą i jego koronacji jej aktywność polityczna wcale nie zmalała. Kamil Janicki zdołał opisać losy swoich bohaterek w tak intrygujący i porywający sposób, że książki nie sposób odłożyć nawet na chwilę – ożywają w niej postacie, czuć dreszczyk emocji, atmosferę intryg pałacowych i mroczną aurę średniowiecza.

Kamil Janicki to historyk, pisarz i publicysta .Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oprócz pisania rozchwytywanych książek popularnonaukowych, współpracuje również z portalami internetowymi oraz redakcjami historycznymi. Jego teksty pojawiały się także między innymi na łamach „Gazety Wyborczej”, „Świata Wiedzy”, „Newsweeka” oraz na portalu Onet.pl. Szacuje się, że książki Kamila Janickiego rozeszły się w imponującym nakładzie ponad 90 000 egzemplarzy!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.