Czuły punkt. Teatr, naziści i zbrodnia (ebook) (do pobrania)

Czuły punkt. Teatr, naziści i zbrodnia (ebook)

Czuły punkt. Teatr, naziści i zbrodnia (ebook) (do pobrania)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • w książce po raz pierwszy opublikowane zostały fragmenty "Siedem trzy"
  • Elizabeth Asbrink przedstawia nieznane dotąd fakty
  • ''Reportaż'' to interesująca seria publicystyczna

Kup na prezent
Wiosną 1999 roku w niewielkiej szwedzkiej miejscowości Malexander w trakcie napadu na bank z rąk złodziei zginęło dwóch policjantów. A wszystko zaczęło się w teatrze.

Znany szwedzki dramaturg i reżyser Lars Norén postanowił stworzyć spektakl z udziałem więźniów. Aktorów znalazł w jednym z cięższych zakładów karnych. Wybrał trzech skazanych z długimi wyrokami i napisał sztukę specjalnie dla nich, wykorzystując ich doświadczenia i opowieści.

Tak powstało "Siedem trzy", dramat nawiązujący tytułem do paragrafu dotyczącego opieki nad więźniami skazanymi na więcej niż cztery lata. Aktorzy okazali się jednak sprytniejsi od reżysera. Przepustki wykorzystywali do organizowania napadów na banki, a część skradzionych pieniędzy przeznaczali na wspieranie organizacji nazistowskich. Kiedy w Malexander z zimną krwią zastrzelili dwóch policjantów, Szwecja była w szoku.


Asbrink rozmawiała z aktorami, dotarła do ich korespondencji i materiałów Noréna, a także do więziennych dokumentów do niedawna opatrzonych klauzulą tajności. W książce po raz pierwszy opublikowane zostały fragmenty "Siedem trzy" wraz z kontrowersyjną sceną uznaną za propagandę nazizmu. Książka otrzymała nominację do Nagrody Augusta 2009 w kategorii literatury faktu.

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

  • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Czuły punkt. Teatr, naziści i zbrodnia (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.