Czerwony pająk (Okładka miękka)

Czerwony pająk
„Czerwony pająk” to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek roku 2018 w Polsce! Katarzyna Bonda zaprasza swoich czytelników na ostatnie już spotkanie z wybitną profilerką policyjną Saszą Załuską, będące ukoronowaniem jej znakomitej, czterotomowej serii kryminalnej, która cieszy się uznaniem zarówno w Polsce, jak również poza granicami naszego kraju.

Sasza Załuska przeżywa rodzinny dramat: jej ukochana córka została uprowadzona. Sprawcy pozostają wciąż w ukryciu, drwiąc zarówno z wybitnej profilerki, jak również z całej policji. Mimo ogromnych wysiłków śledczych ani dziewczynka nie zostaje odnaleziona, ani sprawcy jej uprowadzenia namierzeni. Ostatnia nadzieja Saszy Załuskiej, związana z przekazaniem okupu porywaczom, również okazała się płonna: przestępcy po prostu przestali się z nią kontaktować. Na podstawie własnego śledztwa profilerka odkrywa, że uprowadzenie jej córki ma związek z niewyjaśnioną i podejrzaną sprawą samobójstwa „Dziadka” – byłego oficera wywiadu, a w przeszłości także przełożonego Saszy. Załuska wie, że to właśnie jej były, nieżyjący już szef dysponował dokumentami, które po wyjściu na światło dzienne skompromitowałyby najważniejszych osobistości polskiej sceny politycznej. Po wątpliwym samobójstwie „Dziadka” dokumenty z jego zbioru w niewyjaśniony sposób zniknęły. W ich gorączkowe poszukiwania zaangażowały się nie tylko służby specjalne, ale także mafia i sami politycy. Za kurtyną wydarzeń ukrywa się jednak jeszcze jedna strona, której zależy, by to właśnie Załuska odnalazła zaginione dokumenty. Porywacze jej córki mają pewność, że profilerka zrobi wszystko, by uratować życie dziewczynki. Na jak ciężką próbę zostanie wystawiona matczyna miłość?

Nagle całkowicie bez śladu znika także sama Sasza. Wyjechała szukać córki na własną rękę? Uciekła przed dramatycznym i bolesnym dla niej dochodzeniem? A może również została uprowadzona? Sprawa mocno się komplikuje, gdy w starej, gdyńskiej torpedowni odnalezione zostają zwłoki kobiety. Zamordowana ofiara nie tylko do złudzenia przypomina znaną profilerkę, ale ma na sobie także jej ubrania i posiada dokumenty wystawione na jej nazwisko. Śledczy są pewni, że odnalezione przez amatora nurka w torpedowni ciało należy właśnie do Saszy Załuskiej. Próbka DNA trafia do analizy, ale zanim jej wynik ostatecznie potwierdzi tożsamość zamordowanej, identyfikację zwłok przeprowadzi komendant Robert Duchnowski. Czy to naprawdę wielki koniec Saszy Załuskiej? Czy w ostatniej już powieści bestsellerowej serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”, Katarzyna Bonda zdecydowała się odebrać życie swojej głównej bohaterce?

Czytelnicy niecierpliwie oczekujący „Czerwonego Pająka” ponownie mogą liczyć na skrupulatnie przygotowane portrety psychologiczne morderców, najbardziej zagmatwane intrygi, mroczne tajemnice z przeszłości oraz kolejne wstrząsające i brutalne zbrodnie. Ostatni tom cyklu z profilerką Saszą Załuską z pewnością będzie równie emocjonujący, co jego poprzednicy, ponieważ Katarzyna Bonda żegna się wyłącznie w wielkim stylu!

Katarzyna Bonda jest znaną polską pisarką, dziennikarką, a także scenarzystką. Ogromną popularność wśród czytelników przyniósł jej cykl powieści kryminalnych, które spaja postać policyjnego profilera Huberta Meyera. Swoją pozycję na rynku wydawniczym autorka ugruntowała natomiast dzięki wydaniu cieszącej się dużym uznaniem serii zatytułowanej „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. „Czerwony pająk” to ostatnia część, zamykająca bestsellerowy, czterotomowy cykl. Czytelnicy zostali zmuszeni poczekać na zakończenie serii aż ponad rok – tyle czasu minęło już od dnia premiery poprzedniego tomu pod tytułem „Lampiony”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Czerwony pająk" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.