Czarnoksiężnik z Archipelagu (ebook) (do pobrania)

Czarnoksiężnik z Archipelagu (ebook)

Czarnoksiężnik z Archipelagu (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent

Klasyka powieści fantasy!

Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w dojrzałość. Jest to, wreszcie, przypowieść o tym, jak – nie czując upadlającego strachu – pogodzić się z myślą o śmierci.

„Czarnoksiężnik z Archipelagu” to pierwsza część czterotomowego cyklu „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin, przez znawców zgodnie obwołanego arcydziełem światowej literatury fantasy.

Saga o Ziemiomorzu to nic innego jak opowieść o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, a też zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność – przestrzega Le Guin. „Wysokie obcasy”

Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Przez znawców i miłośników fantasy jest wymieniana jednym tchem obok Johna Ronalda Reula Tolkiena i Andrzeja Sapkowskiego. Jej utwory stały się klasyką nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej, analizowany, poddawany badaniom literackim, antropologicznym i psychoanalitycznym. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Jest autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów dla wykonawców muzyki. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą i Hugo na czele. Od 1958 mieszka Portland w stanie Oregon.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

 • 5 lutego 2015 Anastazja93,

  Niesamowita książka

  Pierwszy tom świetnej sagi Ursuli Le Guin, która zresztą doczekała się pełnego wydania https://cdp.pl/ziemiomorze-206971.html . Szkoła dla czarnoksięż... czytaj >
  Pierwszy tom świetnej sagi Ursuli Le Guin, która zresztą doczekała się pełnego wydania https://cdp.pl/ziemiomorze-206971.html . Szkoła dla czarnoksiężników i podróże przez wzburzone morze na długo zostają w pamięci!

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1