CODA (3CD+3LP) (CD)

CODA (3CD+3LP)
Przygotowane w serii wznowień studyjnych płyt Led Zeppelin nowe wydanie wydanej dwa lata po śmierci Johna Bonhama, w 1982 roku, albumu "Coda". Za remastering z oryginalnych analogowych taśm odpowiada Jimmy Page. Z jego domowych archiwów pochodzą też nagrania, które wypełniły aż dwie dodatkowe płyty!

Oryginalnie "Coda" zawierała piosenki zarejestrowane między 1970 a 1978 rokiem. Jimmy Page dodał do albumu dwa dodatkowe dyski, które wypełnił utworami pochodzącymi z lat 1968-1974. Są wśród nich bluesowa "Sugar Mama" z sesji w Olympic Studios z 1968 roku, "Baby Come On Home" z tej samej sesji, wcześniej niepublikowana "St. Tristan's Sword" z sesji do trzeciej płyty. Znajdziemy tu także nagrania z 1972 roku, gdy Robert Plant i Jimmy Page wybrali się do Indii i tam dokonali nagrań z orkiestrą. Choćby utworów "Friends", "Four Hands" (czyli późniejszego "Four Sticks" z "Led Zeppelin IV"). Jest też bardzo wczesna wersja "When The Levee Breaks" z 1970 roku pod tytułem "If It Keeps On Raining", inne miksy "The Wanton Song" i "In The Light" z sesji do "Physical Graffiti". Znajdziemy również instrumentalny miks "Poor Tom" z 1970 roku.


Płyta jest dostępna zarówno na CD, jak i na płytach winylowych i w formacie cyfrowym. Kolekcjonerzy ponownie mogą się cieszyć z edycji super deluxe boxed set. Składa się na nią:

zremasterowany oryginalny album na CD w opakowaniu będącym repliką winyla.
dodatkowe nagrania audio na CD zapakowane w kartonową kopertę.
zremasterowany oryginalny album na 180-gramowym winylu w opakowaniu dokładnie imitującym to z pierwszego wydania.
dodatkowe nagrania audio na 180-gramowym winylu.
karta z kodem do ściągnięcia wysokiej jakości plików cyfrowych, zmiksowanych w technologii 96kHz/24 bit.
72-stronicowa książka w twardej oprawie z rzadkimi lub wcześniej niepublikowanymi zdjęciami.
wysokiej jakości wydruki oryginalnych okładek; pierwszych 30 tys. będzie ponumerowanych.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"CODA (3CD+3LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.