Cień Góry (Okładka twarda)

Cień Góry

Cień Góry (Okładka twarda)

Oferta specjalna -36%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to kontynuacja bestsellerowego "Shantaram" - książki, która sama w sobie jest wspaniałą podróżą
 • przeczytasz o dalszych losach Lina i jego barwnej podróży przez egzotykę Indii
 • ta książka niesie ze sobą ogromny ładunek duchowości, przygody i motywacji

Kup na prezent
 • Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero, gdy go uwolnisz.

   

  Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia.

   

  Tylko nadzieja wiecznie trwa…

   

   

   

  Skończyliście Shantaram, ręce wam się trzęsą i nie wiecie co ze sobą począć? No to mam dobrą wiadomość: oto ciąg dalszy przygód Lina w jego krainie czarów. Oto Cień góry. Gregory David Roberts powrócił. Na szczęście. Proszę do mnie nie dzwonić przez kilka dni, a zwłaszcza nocy. - Marcin Meller  Długo oczekiwana kontynuacja Shantaram – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą.

   

  Cień góry to mistrzowska powieść podróżniczo-przygodowa, której akcja toczy się w Indiach. To historia, która wydarzyła się naprawdę. To powieściowy majstersztyk – książka zarazem inteligentna, sensacyjna, romantyczna i zabawna. Pełna detali z życia codziennego w Indiach, stanowi pochwałę mądrości cywilizacji Wschodu, która potrafi przynieść ukojenie, jakiego próżno szukać na Zachodzie.

   

   
  Miliony czytelników zafascynowały losy australijskiego uciekiniera, który pracował dla bombajskiej mafii fałszerzy dokumentów. Minęły dwa lata od dramatycznych wydarzeń opisanych w Shantaram. Lin stracił dwie najważniejsze osoby w swoim życiu – przewodnika duchowego Kadirbaja i miłość życia, Karlę, która została poślubiona przez hinduskiego potentata medialnego. Po kolejnej szmuglerskiej akcji wraca do Bombaju, który zmienił się nie do poznania – za bardzo i za szybko. Wielu jego przyjaciół wyjechało, nowi przywódcy mafijnej siatki prześcigają się w coraz brutalniejszych interesach, a osławiony święty człowiek kwestionuje wszystko, czego Lin się nauczył o życiu i miłości. Teraz musi znaleźć swoje miejsce w mieście zła, które żyje według zupełnie nowych zasad. Nie może opuścić Miasta Wysp – Karla i fatalna obietnica, którą kiedyś złożył, nie pozwolą mu na to.

   

  Miasto Bombaj to także bardzo ważny bohater w tej książce. Autor świetnie poznał te miejsca, z wielkim uczuciem i starannością oddaje ich klimat: slumsów w Navy Nagar, hotelu Taj Palace czy budynku Air India.

   

  Autor w swojej książce chętnie powołuje się na Eneidę i Epos o Gilgameszu – te dwa wielkie dzieła to historia poszukiwania miłości i wiary – o tym także opowiada Cień góry.

   

  Shantaram i Cień góry to dwa tomy z zapowiadanej przez autora trylogii, z których trzecia stanowić będzie prequel w stosunku do wydarzeń z tomu pierwszego. Autor planuje opisać życie swojego bohatera w Australii, jego przejścia związane z pobytem w więzieniu i uzależnieniem od heroiny.

   

   


   

  O Autorze

     Gregory David Roberts – jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy australijskich. Urodzony w 1952 roku w Melbourne (jako Gregory John Peter Smith), w 1978 został skazany na dwadzieścia lat za napady z bronią w ręku. Dwa lata później w biały dzień brawurowo uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze i stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców Australii.


  Przez blisko dziesięć lat ukrywał się w Bombaju.

   

  Początkowo mieszkał w slumsach, gdzie pracował jako lekarz ubogich. W tym samym czasie nawiązał pierwsze kontakty z mafią. Wskutek intrygi trafił do ciężkiego bombajskiego więzienia Arthur Road. Ostatecznie został wykupiony przez zaprzyjaźnionego szefa mafii i stał się jego oddanym żołnierzem.

   

  Obecnie wycofał się zupełnie z życia publicznego, nie udziela wywiadów, nie spotyka się z czytelnikami. Tłumaczy, że wybrał „kreatywne odosobnienie” i oddał swój czas rodzinie i przyjaciołom.

  Wcześniej nakładem wydawnictwa Marginesy ukazała się w Polsce powieść pt. Shantaram.

  Skończyliście Shantaram, ręce wam się trzęsą i nie wiecie co ze sobą począć? No to mam dobrą wiadomość: oto ciąg dalszy przygód Lina w jego krainie czarów. Oto Cień góry. Gregory David Roberts powrócił. Na szczęście. Proszę do mnie nie dzwonić przez kilka dni, a zwłaszcza nocy.

  Marcin Meller

 • Cień Góry - fragment Fragment PDF POBIERZ

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Cień Góry" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.