Ciemna strona miłości (Okładka twarda)

Ciemna strona miłości

Ciemna strona miłości (Okładka twarda)

Oferta specjalna -23%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to ogromna, iście epicka powieść obyczajowa
  • lubisz długie książki
  • fascynujesz się orientem

Kup na prezent

Oparta na prawdziwej historii saga dwóch skłóconych rodów syryjskich.

 

Przez ponad sto lat - od końca Imperium Osmańskiego aż do lat siedemdziesiątych XX wieku, przez trzy pokolenia - obserwujemy sytuację w Syrii, kolejnych rządzących, konflikty między religiami, systemami politycznymi i ludźmi, struktury rodzinne i obyczajowe, codzienne życie ludzi na różnych szczeblach drabiny społecznej.  Książka jest miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem.

 

Czytelnik znajdzie w powieści wątki kryminalne, polityczne, obyczajowe, a także miłosne - historię syryjskich Romea i Julii. Dziewięćset stron fascynującej opowieści o fascynującym i nieznanym Wschodzie, pozwalającej zrozumieć również aktualne wydarzenia. Epos to także ciemne strony historii Syrii i wyznanie miłości autora do utraconej i zagrożonej ojczyzny.

 


Arcydzieło! Cudowna proza łącząca mity, opowieści, baśnie, legendy i niezwykłą historię miłosną... To barwny świat rodem z "Tysiąca i jednej nocy" - wspaniały romans, nie szczędzący jednak Czytelnikowi ostrych ukłuć żalu i gniewu.

"Die Zeit"

 


Nie znajdziecie tu fajerwerków i narracyjnych sztuczek. Ale znajdziecie bohaterów, których losy przejmą Was do głębi, barwne i wielowymiarowe postaci zarysowane z cierpliwą i błyskotliwą precyzją.

"The Guardian"

 

Pełna rodowych waśni, kochanków, morderców, złoczyńców i niebanalnych postaci - to wciągająca i skłaniająca do refleksji opowieść.

Washington Post

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ciemna strona miłości" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.