Ciało i ducha ratować żywieniem (Okładka miękka)

Ciało i ducha ratować żywieniem

Ciało i ducha ratować żywieniem (Okładka miękka)

Kup na prezent
Mimo że od dnia premiery minęło już ponad dwadzieścia lat, to książka zatytułowana „Ciało i ducha ratować żywieniem” wciąż niezmiennie cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem wielu ludzi, którzy na przestrzeni lat stosowali się do zasad diety owocowo-warzywnej. Ten sposób odżywiania, którego propagatorką w Polsce od bardzo dawna jest dr Ewa Dąbrowska, ma absolutnie zbawienny wpływ na ludzki organizm – oczyszcza go i stymuluje jego samolecznie, chroniąc przed wieloma chorobami określanymi mianem cywilizacyjnych. Jeśli i Ty pragniesz zrobić coś dobrego dla swojego organizmu, już dziś zacznij zdrowotny post oczyszczający według dr Dąbrowskiej!

Ewa Dąbrowska to lekarz i ekspert w dziedzinie żywienia z ogromnym, kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie zdobyła tytuł doktora nauk medycznych. W przebiegu swojej kariery napisała kilkadziesiąt prac naukowych, potwierdzających jej tezę o tym, iż na stan ludzkiego zdrowia, a także na jego poprawę, największy wpływ ma przede wszystkim sposób odżywiania. Inspirując się badaniami innych specjalistów, opracowała rewolucyjną dietę owocowo-warzywną, eliminującą żywność przetworzoną, cukier i używki i jednocześnie propagującą produkty naturalne, dostarczające wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, witamin i minerałów.

Książka „Ciało i ducha ratować żywieniem” jest zapisem cyklu radiowych wykładów, które autorka wygłosiła w latach dziewięćdziesiątych. Zawiera ona rzetelne, poparte wiedzą medyczną i doświadczeniem dr Dąbrowskiej informacje, uzupełnione praktycznymi poradami, przepisami i przykładowymi jadłospisami na prozdrowotne dania, które można bez trudu przygotować w swojej własnej kuchni. Według dr Ewy Dąbrowskiej, głównym źródłem wielu problemów zdrowotnych, jak przewlekłe choroby układu krwionośnego, zawały czy nowotwory, jest zła dieta, oparta na produktach wysoko przetworzonych. Współcześnie ludzie bardzo często przekarmiają swoje organizmy, dostarczając do nich zbyt wiele pustych, bezwartościowych kalorii. Autorka przekonuje, że dla wielu z nas kilkudniowa głodówka może się okazać zbawienna.

Dieta owocowo-warzywna propagowana przez dr Ewę Dąbrowską zakłada spożywanie surowych warzyw o niskiej zawartości skrobi, owoców niskocukrowych, a w dalszych etapach także roślin strączkowych i zbóż. Jako że jest to dieta niskokaloryczna, aktywuje ona tzw. odżywianie wewnętrzne, czyli inaczej endogenne, polegające na produkcji energii z tkanek znajdujących się w organizmie. W ten sposób pozbywa się on złogów tłuszczu, toksyn, substancji zbędnych i starych komórek, w których zalegać mogą szkodliwe metale ciężkie. Jednocześnie leczniczy post stymuluje procesy regeneracyjne tkanek. Osoby stosujące się do zaleceń, a po zakończeniu diety w dalszym ciągu odżywiające się prawidłowo, mogą skutecznie zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, nowotworom, a także cieszyć się efektem ubocznym kuracji, jakim jest utrata nadprogramowych kilogramów. Dieta owocowo-warzywna dr Ewy Dąbrowskiej może do tego stopnia poprawić stan zdrowia, że niektórzy – oczywiście pod kontrolą lekarza – są w stanie odstawić leki! Dlatego nie zwlekaj – już dziś rozpocznij leczniczą głodówkę, a już wkrótce poczujesz się jak nowo narodzony!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ciało i ducha ratować żywieniem" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.