Chinlandia (MP3)

Chinlandia
Chiny widziane oczami Europejczyków. Ogromny kraj, o którym tak naprawdę wiemy niewiele. A to, co „wiemy” w rzeczywistości często opiera się na stereotypach i dopowiedzeniach. Naprzeciw zainteresowanym postanowili wyjść Roman Konik i Damian Leszczyński, pisząc „Chinlandię”. Teraz publikacja dostępna jest również w formie audio. Autorzy przyznają, że znaleźli się w Państwie Środka nieco przypadkiem, na początku wiedząc o tym miejscu niewiele więcej niż przeciętny Europejczyk.

Tym ciekawiej słucha się „Chinlandii”, wiele tam naturalnego, właściwego dla pierwszego spotkania z inną, tak odmienną kultura zaskoczenia i zadziwienia.

Konik i Leszczyński odpowiadają na pytania, które na myśl o Chinach nasuwają się same, ale starają się również dowiedzieć jak najwięcej o zupełnie dla Chińczyków osobiste rzeczy. Autorzy przyznają, że interesowały ich opinie samych Chińczyków, mieszkających tam przybyszów, którzy „zdziwienie zdążyli już zastąpić wiedzą”, a na końcu konfrontacja tego zebranego materiału z opiniami ekspertów. Zarówno zgromadzony materiał, jak i porównania są niezmiernie ciekawe i słucha się tego nagrania z ogromną przyjemnością.

„Chinlandię” w wersji audio prezentuje słuchaczom Jacek Kiss.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Chinlandia" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.