Chata. Nigdy nie jesteś zupełnie sam (Okładka twarda)

Chata. Nigdy nie jesteś zupełnie sam

Chata. Nigdy nie jesteś zupełnie sam (Okładka twarda)

Kup na prezent
Porywająca historia, która stała się fenomenem na skalę światową oraz niekwestionowanym numerem jeden w rankingu „New York Timesa” z liczbą ponad dwudziestu milionów sprzedanych egzemplarzy!

Po czterech latach nieustającej walki z dramatycznymi wspomnieniami i bolesną przeszłością, koszmar Mackenziego Allena Philipsa zdaje się powracać. Sprawcą całego zamieszania jest krótki i niepozorny, ale doszczętnie burzący spokój mężczyzny liścik. Jego tajemniczy nadawca, podpisany jako Tata, zaprasza Macka na najbliższy weekend do chaty – miejsca, w którym przed laty doszło do tragedii, która na zawsze położyła cień na życiu mężczyzny. To właśnie tam podczas rodzinnych wakacji uprowadzona i w brutalny sposób zamordowana została najmłodsza córka Phillipsa, Missy. Pogrążony w żałobie i smutku Mackenzie zaczyna wątpić w dobre oblicze Boga, który od czasu tragedii bardziej jawi mu się jako okrutny Absolut niż kochający i troskliwy ojciec wszystkich ziemskich stworzeń. Odnaleziony w skrzynce list przywołuje wspomnienia, o których bohater chciałby zapomnieć. Kim jest Tata? Czyżby samym Bogiem, który pragnie nawrócenia swojego syna marnotrawnego? Mimo absurdalności całej sytuacji i wbrew zdrowemu rozsądkowi, Mackenzie Philips udaje się do opuszczonej chaty położonej na pustkowiach Oregonu. Wkroczenie do jej wnętrza jest jednocześnie przypomnieniem sobie strasznego koszmaru, którego przez ostatnie cztery lata nieszczęśliwy ojciec nie był w stanie wymazać ze swojej pamięci. Kogo Mackenzie zastanie w chacie i w jaki sposób to, co odkryje, na zawsze odmieni jego życie? I czy Boga w trzech osobach można odnaleźć w zwyczajnych ludziach: sympatycznej murzynce, żydowskim robotniku oraz z pozoru niczym niewyróżniającej się Azjatce?

„Chata. Nigdy nie jesteś zupełnie sam” to piękna, wzruszająca opowieść o coraz trudniejszych relacjach pomiędzy człowiekiem i Bogiem. To również próba znalezienia odpowiedzi na dręczące ludzkość od wieków pytanie o miejsce dobrego Boga Ojca w świecie pełnym zła, bólu, cierpienia i wszechobecnej niesprawiedliwości. Wyjaśnienia, które Mackenzie usłyszy od Trójcy Świętej, wcale nie będą proste ani oczywiste. Z całą pewnością zaskoczą one nie tylko jego samego, lecz również czytelników.

„Chata” to dzieło absolutnie wyjątkowe, które potrafi wycisnąć z czytelnika wiele emocji. To jedna z tych powieści, które czyta się z zapartym tchem, a miejscami nie można przy niej opanować potoków łez. Jest to również książka, która rodzi w sercu ciepło i nadzieję, a także przynosi zrozumienie dla Bożego planu, na który powinno spoglądać się ze znacznie szerszej perspektywy i bez typowo ludzkiej skłonności do uproszczeń.

Nieważne, czy wierzysz w Boga, dopiero go poszukujesz, czy też jesteś zadeklarowanym ateistą – „Chata” całkowicie odmieni Twój sposób postrzegania Stwórcy, a jeśli jej na to pozwolisz, również uzdrowi Twoje życie. Nie tylko sam pokochasz tę książkę, ale również zapragniesz, by przeczytali ją inni!

William P. Young to kanadyjski pisarz urodzony w 1955 roku. Aktualnie wraz z żoną mieszka w Stanach Zjednoczonych – w Happy Valley w stanie Oregon. Para ma szóstkę dzieci – czterech synów oraz dwie córki. Światową sławę Williamowi P. Youngowi przyniosła wydana w 2007 roku powieść zatytułowana „Chata”. Na motywach jego najgłośniejszej książki w 2017 roku zrealizowany został film o tym samym tytule w reżyserii Stuarta Hazeldine'a. Produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (zagrali w niej m.in. Sam Worthington oraz Octavia Spencer), podobnie jak książka, spotkała się z bardzo entuzjastyczną reakcją publiczności.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Chata. Nigdy nie jesteś zupełnie sam" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.