Caracal (PL) (CD)

Caracal (PL)
Nowy krążek zespołu Disclosure "Caracal"!

Nad materiałem na płytę bracia Guy i Howard Lawrence pracowali m.in. z Nao, Lion Babe oraz Kwabs. Album zwiastuje singiel "Holding On" z gościnnym udziałem Gregory’ego Portera

Dlaczego „Caracal”?

„Karakal to niezwykle dziki kot, którym zafascynowałem się podczas ubiegłorocznej trasy koncertowej. Kocham ich wygląd, ich fizyczne możliwości oraz bezimienność. To idealnie pasuje do naszej marki „Wild Life” oraz jako strona wizualna naszego nowego albumu. Podczas nagrywania płyty okazało się także, że to odpowiedni tytuł dla nowej płyty” – wyjaśnia Howard Lawrence.

Caracal” to dopracowane i zróżnicowane wydawnictwo, z głębią, która zapewni mu miejsce w kanonie muzyki dance. „Obecnie czujemy się jak prawdziwy zespół muzyczny, a nie dwójka braci, którzy po prostu wydają kawałki puszczane w klubach. Bardzo zależało nam na stworzeniu czegoś kunsztownego. Staliśmy się zespołem, który wydaje albumy z prawdziwego zdarzenia.”

Disclosure skupia się na tym co robi najlepiej - biorą na warsztat house i wzbogacają go o charakterystyczną dla nich muzykalność - obecnie dodają do tego również głębię i nabyte z czasem umiejętności. „Teraz nie chodzi nam tylko o rytm”- komentuje duet - „Najważniejsze jest pisanie piosenek w najczystszej formie, piosenek, które można zagrać nawet na fortepianie”. Tempo „Caracala” jest stosunkowo wolniejsze niż „Settle” - „W muzyce dance i elektronicznej, twórcy są definiowani przez ilość bitów na minutę. Jako Disclosure chcemy być rozpoznawalni dzięki naszym finezyjnym dźwiękom. Chcemy pokazać szerokie spektrum tempa i gatunków muzycznych oraz skupić się na miksowaniu oraz produkcji” komentuje Guy.

Drugi album Disclosure będzie następcą płyty "Settle" z 2013 roku, która zrzuciła Daft Punk z pierwszego miejsca listy najchętniej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii już w pierwszym tygodniu sprzedaży.

Na płycie znalazły się takie przeboje jak “Latch” z udziałem debiutującego wówczas Sama Smitha, “White Noise”, “You & Me” czy “F For You”, które sprzedały się w nakładzie ponad 1,8 kopii w UK i 5,3 milionów na świecie!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Caracal (PL)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.