Calineczka (MP3)

Calineczka
Bajka w interpretacji Wiktora Zborowskiego

Historia dziewczynki wielkości paluszka. Pewna kobieta bardzo pragnęła, aby mieć dziecko. Udała się więc do wróżki, aby spełniła jej marzenie. Wróżka zaczarowała najpiękniejszy kwiat, który rozchylił swoje płatki i okazało się, że na dnie kwiatu siedzi maleńka dziewczynka. Kobieta nazwała ją Calineczką. Kobieta bardzo pokochała Calineczkę. Ale pewnego dnia wydarzyła się straszna historia... Calineczkę porwała ropucha, aby dać ją jako żonę swojemu synowi.... Czy Calineczka kiedykolwiek wróci do domu?

Nagranie, które prezentujemy to jedna z części Wielkiej Kolekcji Bajek, którą czyta Wiktor Zborowski. Aktor zabiera nas do świata opowieści Hansa Christiana Andersena i innych znakomitych baśniopisarzy: braci Grimm i Charlesa Perrault.

To historie, które mają w sobie niezwykłą mądrość i utrzymane są w klimacie, który kojarzy się jednoznacznie z najmilszymi chwilami dzieciństwa. Przenieśmy się tam raz jeszcze, słuchając audiobooków.

A kiedy Calineczka bezpiecznie wróci do swojego domu, sięgnijmy po inne, równie piękne opowiadania, na przykład „Nowe szaty cesarza”, „Księżniczkę na ziarnku grochu” lub „Słowika”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Calineczka" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.