Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci (Okładka twarda)

Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci

Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci (Okładka twarda)

Kup na prezent
Wstrząsająca opowieść o polskich dzieciach, porwanych przez nazistów i zniemczanych w założonych przez Himmlera ośrodkach Lebensbornu. Po latach ofiary tamtych zdarzeń opowiadają autorce swoje zdumiewające, dramatyczne i pełne zaskakujących konsekwencji historie…

A więc można było i tak: mieć jasne włosy, błękitne oczy, odpowiedni rozmiar czaszki i kości policzkowych. Być kochaną przez mamę, rozpieszczanym przez tatę i mimo to, któregoś dnia, zostać uprowadzonym z domu do III Rzeszy wprost w objęcia nowych, niemieckich rodziców.

Anna Malinowska opowiada przejmująco o losach germanizowanych dzieci, które po wojnie odnajdowane i oddawane polskim rodzicom już nigdy nie umiały odnaleźć się w życiu. Przywraca też pamięć wybitnego adwokata Romana Hrabara, który odkrył przed światem zbrodniczą działalność ośrodków hodowli nordyckiej rasy i poświęcił życie na niesienie pomocy ich ofiarom.

Magdalena Grzebałkowska - autorka książki „1945. Wojna i pokój” „Wojna nie kończy się w dniu, w którym walczące strony składają broń”. Dla bohaterów tej książki trwa ona do tej pory..

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.