Boży bojownicy (CD)

Boży bojownicy
Boży bojownicy (druga część Trylogii Husyckiej) to największa produkcja audiobooka w Europie. Prace nad słuchowiskiem trwały ponad 7 miesięcy. W produkcji udział wzięło 174 wybitnych aktorów oraz zespół doświadczonych realizatorów, którzy na co dzień pracują przy udźwiękowianiu słuchowisk radiowych oraz filmów i seriali telewizyjnych. Tworzenie dźwiękowej wersji książki nie odbiegało w niczym od ich pracy i dzięki filmowemu wyczuciu, stworzyli dzieło o światowych standardach. Do słuchowiska wykorzystano specjalnie skomponowaną muzykę przez Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza, których praca twórcza dobrze znana jest przez miłośników gry Witcher.

Trylogia husycka to zbiór trzech tomów powieści historycznej z elementami fantasy, której autorem jest Andrzej Sapkowski. W skład wchodzą: Narrenturm, Boży bojownicy oraz Lux perpetua.

W rolach głównych wystąpili m.in.:
Krzysztof Gosztyła, Lesław Żurek, Krzysztof Wakuliński, Henryk Talar, Anna Dereszowska, Artur Barciś, Magdalena Różczka, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Krzysztof Banaszyk, Jacek Lenartowicz.

Głównym bohaterem jest medyk Reynevan, czyli Reinmar z Bielawy (Lesław Żurek), który w czasie trwania wojen husyckich, przyłącza się do Bożych bojowników, aby walczyć za wiarę a przy okazji zemścić się na wrogach za dokonane wcześniej krzywdy.
 • 17 grudnia 2017 Raven1008,

  Drogo?

  Dlaczego te audiobooki ciągle drożeją? Przecież na premierę kosztowały 49zł a można było kupić nawet taniej. Były nawet pakiety 99zł za całą trylogię ... czytaj >
  Dlaczego te audiobooki ciągle drożeją? Przecież na premierę kosztowały 49zł a można było kupić nawet taniej. Były nawet pakiety 99zł za całą trylogię na CD. A teraz prawie 70zł za jedną część?! Swoją drogą książki jak i sama adpatacja na audiobooka to dzieła 10/10 ale bez przesady. Co to Pana Andrzeja gdzieś zapiekło po niespodziewanych sukcesach Wiedźmina i próbuje więcej uszczknąć z trylogii husyckiej?

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1