Botanicum (Okładka twarda)

Botanicum
Rośliny otaczają nas praktycznie wszędzie, a my wciąż przywiązujemy do nich zbyt mało uwagi. Tymczasem bez nich nie byłoby możliwe nasze życie na planecie. Są odpowiedzialne za produkcję tlenu, którym oddychamy i pozwalają nam pozyskać lekarstwa, ubrania czy nawet materiały, dzięki którym budujemy swoje domy. Kiedy jednak powstały rośliny i jak się to stało? Jakie drzewa czy krzewy pierwsze pojawiły się na Ziemi? Który las wyrósł najwcześniej? Na te i inne nurtujące pytania odpowiada książka "Botanicum".
""Botanicum"" to nie tylko pasjonująca opowieść o świecie roślin stworzona przez profesor Kathy Willis. To również prześliczne ilustracje wykonane z niezwykłą precyzją. Ich autorką jest Katie Scott odpowiedzialna za zilustrowanie nagradzanej w dziedzinie książek dziecięcych pozycji "Animalium".

Kathy Willis to urodzona w Wielkiej Brytanii profesor akademicka pracująca na Uniwersytecie w Oksfordzie. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na długodystansowych związkach pomiędzy zmianami w środowisku, a dynamiką ekosystemu. Z wykształcenia jest również magistrem geografii i nauk o środowisku, a także doktorem nauk o roślinach. Wyniki jej badań oraz artykuły jej autorstwa publikowane są w rozmaitych magazynach naukowych, w tym m.in. ""Science"". Jest także autorką kilku pozycji, głównie o tematyce dotyczącej roślin i ogólnie pojętej flory.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Botanicum" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.