BORN UNDER SATURN (CD)

BORN UNDER SATURN
 • Na ten album czekało bardzo wielu zwolenników dobrego i zaskakującego rocka. "Born Under Saturn", taki tytuł dla swojej drugiej płyty wybrała szkocka formacja Django Django.


  Dave Maclean (perkusja, produkcja), Vincent Neff (śpiew, gitara), Jimmy Dixon (gitara basowa) i Tommy Grace (klawisze) nagrywali piosenki w studiach Netil House w Londynie oraz Angelic Studios w Banbury. Produkcja to dzieło Dave'a.

  Jak mówią sami muzycy, "Born Under Saturn" to pokaz podobnej wyobraźni, co na świetnym debiucie z 2012 roku, wzbogacony o wiele dodatkowych elementów. "Kiedy zaczęliśmy pisać teksty, pojawiło się wiele przeróżnych punktów odniesienia. Mogliśmy dzięki nim ożywić naszą muzykę, otworzyć nowy rozdział, zacząć coś nowego" – wyjaśnia Dave.

  Choć Django Django klasyfikowani są jako zespół rockowy, starają się unikać jednoznacznego zaklasyfikowania. "Ma to wiele wspólnego z tym, że dorastając słuchaliśmy głównie mixtape'ów, nie albumów. Myślę, że ten klimat da się zauważyć w naszej muzyce. Od małego próbowałem znaleźć związki pomiędzy różnymi gatunkami" – dodaje Maclean.

  Pierwszym singlem promującym płytę jest kawałek "First Light".


  Zespół Django Django powstał w 2009 roku. Trzy lata później ukazał się debiutancki materiał Szkotów, "Django Django", który był nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize, a we Francji pokrył się platyną. Album zebrał doskonałe recenzje. Na przykład, "The Guardian" przyznał mu 5 na 5 gwiazdek, "NME" 8 na 10.
 • 1. Giant
  2. Shake And Tremble
  3. Found You
  4. First Light
  5. Pause Repeat
  6. Reflections
  7. Vibrations
  8. Shot Down
  9. High Moon
  10. Beginning To Fade
  11. 4000 Years
  12. Break The Glass
  13. Life We Know

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"BORN UNDER SATURN" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.