Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego (MP3)

Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego
Nieznana historia polskiego boksera, który trafił do obozu w Auschwitz jako jeden z pierwszych więźniów [otrzymał numer 77]. W obozie stoczył kilkadziesiąt walk bokserskich i zasłynął jako ten, który kolejno pokonywał zawodowców, między innymi mistrza Niemiec czy Holandii. Walczył również w obozie śmierci w Neuengamme, gdzie został deportowany w 1943 roku. Jego niezwykłe zdolności i hart ducha były wspominane w Oświęcimiu jeszcze długo potem, o czym świadczą choćby wzmianki o Pietrzykowskim w opowiadaniu Tadeusza Borowskiego, który pisał, że ten „bił Niemców jak chciał”. Komory gazowe, eksperymenty medyczne, śmierć, a w środku tego wszystkiego ogromna chęć życia i walka, która w przypadku Tadeusza Pietrzykowskiego objawiała się także na ringu.

Marta Bogacka opisała obozowe życie od zupełnie innej strony, patrząc oczami człowieka walczącego o przetrwanie w sensie dosłownym i przenośni, sportowca przeniesionego do przedsionka śmierci. O takich ludziach czytamy rzadko lub wcale.

Wstrząsająca biografia fantastycznego człowieka i sportowca, teraz także jako audiobook. Tekst w wersji audio w interpretacji Grzegorza Grzybka.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.