Blueberry. Tom 5 - Złamany Nos, Długi marsz, Plemię widmo (Okładka twarda)

Blueberry. Tom 5 - Złamany Nos, Długi marsz, Plemię widmo

Blueberry. Tom 5 - Złamany Nos, Długi marsz, Plemię widmo (Okładka twarda)

Oferta specjalna -23%

Kup na prezent
Piąty album zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach porucznika Blueberry’ego, jednego z najsłynniejszych komiksowych bohaterów Dzikiego Zachodu.

Tom zawiera trzy epizody: Złamany Nos, Długi marsz i Plemię widmo, które tworzą jedną opowieść.

Po przedstawionym w poprzednim albumie zamachu na prezydenta USA zdegradowany porucznik Blueberry musi uciekać w kierunku Meksyku. Ściga go wojsko, gdyż przez wszystkich jest uważany za prowodyra ataku na głowę państwa. Blueberry dociera na tereny zamieszkane przez Apaczów, którzy od kilku lat żyją w pokoju z amerykańskimi osadnikami. Ale ta sytuacja musi się zmienić, gdyż biali odkrywają bogate złoża srebra w górach Indian. Aby zawładnąć srebrem, związani z rządem USA aferzyści chcą wywołać wojnę z Apaczami, po czym siłą przenieść ich do rezerwatu. Po czyjej stronie stanie były oficer armii Stanów Zjednoczonych?

Autorami cyklu o bohaterskim poruczniku są dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius (Garaż hermetyczny, Człowiek z Ciguri, Arzach, Świat Edeny).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Blueberry. Tom 5 - Złamany Nos, Długi marsz, Plemię widmo" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.