Blueberry. Fort Navajo, Burza na zachodzie, Samotny orzeł, Zaginiony jeździec, Tropem Nawahów (Okładka twarda)

Blueberry. Fort Navajo, Burza na zachodzie, Samotny orzeł, Zaginiony jeździec, Tropem Nawahów

Blueberry. Fort Navajo, Burza na zachodzie, Samotny orzeł, Zaginiony jeździec, Tropem Nawahów (Okładka twarda)

Kup na prezent
Tom zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach porucznika Blueberry’ego, słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu.


Album zawiera pięć epizodów, które rozpoczynają cały cykl, a zarazem tworzą jedną historię. Mike S. Blueberry, niesforny oficer kawalerii USA, zostaje karnie przeniesiony na Dziki Zachód. Już w pierwszych dniach pobytu w nowej jednostce, Forcie Navajo, przysparza sobie wroga w osobie nienawidzącego Indian majora. Tymczasem w okolicy fortu dochodzi do napadu, o który zostają posądzeni Apacze. Rozpoczynają się walki z Indianami, które przeradzają się w wielkie powstanie wszystkich plemion z Arizony i Nowego Meksyku. W krwawej wojnie sprzymierzone szczepy odnoszą jeden sukces za drugim. Blueberry znajduje się w samym sercu konfliktu. Choć uważa, że to nie Apacze ponoszą odpowiedzialność za wybuch wojny, staje do walki z czerwonoskórymi, gdyż tak każe mu honor żołnierza. Przy okazji przeżyje mnóstwo niezwykłych przygód po obu stronach granicznej rzeki Rio Grande. Cykl wymyślili i tworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius (Garaż hermetyczny, Człowiek z Ciguri, Arzach, Świat Edeny).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Blueberry. Fort Navajo, Burza na zachodzie, Samotny orzeł, Zaginiony jeździec, Tropem Nawahów" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.