Black Messiah (CD)

Black Messiah
 • D’Angelo powraca po 14 latach z nową, trzecią w dorobku płytą studyjną zatytułowaną "Black Messiah" nagranej z formacją The Vanguard. Jest to długo wyczekiwana kontynuacja jego przebojowego krążka "Voodoo"! Album "Black Messiah" powstawał prawie półtorej dekady.

  Na CD znalazło się 12 utworów z ponadczasową muzyką i prowokującymi tekstami. Oprócz The Vanguard, D’Angelo wsparli również Pino Palladino, James Gadson i Questlove. Wszystkie teksty napisał D’Angelo, w części z nich wsparli go dodatkowo Q-Tip oraz Kendra Foster. Album nagrano, zmiksowano i wyprodukowano oldskulową metodą analogową. 10 lutego 2015 do sprzedaży trafi również winyl.

  D’Angelo o płycie:
  "Black Messiah" (‘Czarny Mesjasz’) świetny tytuł dla płyty. Nietrudno go jednak źle zinterpretować. Wiele osób pomyśli, że chodzi o religię. Niektórzy dojdą do wniosku, że to ja nazywam się wręcz Czarnym Mesjaszem. A tak naprawdę tytuł ten traktuje o nas wszystkich. Mówi o celach, jakie sobie obieramy. Każdy powinien dążyć do stania się Czarnym Mesjaszem. Ludzie dorastający w Ferguson i w Egipcie, uczestniczących w ruchu Occupy Wall Street i wszystkich tych miejscach, gdzie społeczność ma dość i podejmuje działania na rzecz zmian. Nie chodzi o wychwalanie jednego charyzmatycznego lidera, ale uznanie tysięcy takich osób. Czarny Mesjasz nie jest jednym człowiekiem. To uczucie, że wszyscy wspólnie jesteśmy u sterów”.
 • 1. Ain’t That Easy

  2. 1000 Deaths

  3. The Charade

  4. Sugah Daddy

  5. Really Love

  6. Back To The Future (Part I)

  7. Till It’s Done (Tutu)

  8. Prayer

  9. Betray My Heart

  10. The Door

  11. Back To The Future (Part II)

  12. Another Life 

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Black Messiah" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.