Biologia Campbella (Okładka twarda)

Biologia Campbella
Oto drugie polskie wydanie fenomenalnego, najbardziej popularnego podręcznika do biologii wszech czasów, czyli słynnej na całym świecie „Biologii Campbella”. Jest to podręcznik jedyny w swoim rodzaju, który czyta się z czystą przyjemnością – książkę przygotowali wybitni naukowcy, którzy o swoich dziedzinach opowiadają z pasją i zaangażowaniem. „Biologia Campbella” to połączenie rzetelnej, aktualnej wiedzy naukowej, przepięknych ilustracji i grafik oraz przystępnego języka – uczniowie, studenci, a także każdy amator artykułów, programów czy filmów popularnonaukowych z największą przyjemnością będzie zaczytywał się w „Biologii Campbella”.

Podręcznik został drobiazgowo przemyślany – dzieli się na 8 części, które koncentrują się na danej dziedzinie i jej konkretnych zagadnieniach. Część pierwsza opowiada o życiu z chemicznego punktu widzenia; część druga koncentruje się wokół komórki; część trzecia traktuje o genetyce; w czwartej czytelnik pozna działanie mechanizmów ewolucji; w piątej natomiast dowie się wszystkiego o historii ewolucji, a także o związanej z nią różnorodności biologicznej; część szósta opowiada o budowie i funkcjach roślin; siódma o zwierzętach; a ostatnia, ósma część skupia się na ekologii.

„Biologia Campbella” została zorganizowana w ten sposób, gdyż takie opracowanie podręcznika pozwala czytelnikowi zbudować solidne podwaliny, na których będzie mógł już samodzielnie, bez żadnego problemu, rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę o najświeższe doniesienia ze świata biologii. To niezwykle ważne, jako że jest to dziedzina nauki, która wyjątkowo szybko się rozwija – bez solidnych podstaw łatwo pogubić się w gąszczu nowych odkryć naukowych. Na końcu każdego rozdziału znaleźć można podsumowanie oraz pytania kontrolne, które pozwalają sprawdzić, jak bardzo poszerzyła się nasza wiedza. Autorzy często zwracają się do czytelnika oraz motywują go do samodzielnego wyciągania wniosków, interpretacji zamieszczonych danych i proponowania rozwiązań – „Biologia Campbella” nie jest więc zbiorem suchych faktów, lecz książką, która wzbogaca wiedzę oraz uczy właściwego podejścia naukowego – weryfikacji informacji, zadawania odpowiednich pytań i metod odnajdywania odpowiedzi na nie.

Co jeszcze, oprócz niezwykle przemyślanej, poukładanej i aktualnej wiedzy, przesądza o popularności i wartości „Biologii Campbella”? Jest to z pewnością przystępny język, ciekawa oprawa graficzna, która sprawia, że książkę czyta się z jeszcze większą przyjemnością, a także liczne smaczki, które przygotowali autorzy podręcznika, jak na przykład multum ciekawostek ze świata przyrody oraz wywiady z takimi gwiazdami nauki jak noblista Venki Ramakrishnan oraz profesor Uniwersytetu Harvarda Hopi Hoekstra, którzy z pewnością zarażą swoją naukową pasją każdego czytelnika!

Po „Biologię Campbella” z przyjemnością sięgną więc uczniowie i studenci, którzy wiążą swoją przyszłość z naukami przyrodniczymi, lecz książka będzie również gratką dla przyrodniczych entuzjastów, ludzi ciekawych świata i jego naukowych sekretów. To po prostu wyjątkowy podręcznik!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Biologia Campbella" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.