Big Love (CD)

Big Love

Big Love (CD)

Simply Red

Simply Red

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to album silnie inspirowany funkiem i soulem z lat 70
 • na płycie umieszczono wyłącznie utwory Simply Red i nie ma na niej żadnego coveru
 • to prawdziwy rarytas dla wszystkich fanów zespołu

 • Najpierw była informacja o reaktywacji z okazji 30-lecia istnienia. Później pojawił się news, z którego fani Simply Red ucieszyli się chyba jeszcze bardziej – grupa nagrała nowy album studyjny! Wydawnictwo „Big Love” promuje singiel „Shine On”. Jest to żywa i zmysłowa, silnie inspirowana funkiem i soulem z lat 70., przypominająca największe hity Simply Red z lat 90. piosenka.

  Jak wyjaśnia Mick, krótko po tym, jak narodził się pomysł tournée z okazji 30-lecia, zaczął on myśleć o tym, aby spróbować nagrać nowe piosenki. "Zastanawiałem się, jak dziś moglibyśmy zabrzmieć i niedługo później zacząłem pisać" – wyjaśnia. A jak zaczął, wyszedł z tego materiał na album "Big Love". Wyjątkowy, bo pierwszy od 20 lat, na którym są wyłącznie utwory Simply Red, żadnego coveru. Produkcją płyty zajął się Andy Wright.

  Mick Hucknall przyznaje dziś, że poprzednia płyta Simply Red, "Stay" z 2007 roku, była próbą odejścia od charakterystycznego brzmienia grupy. "Wtedy uciekałem od zespołu. Dziś cieszy mnie to, że jesteśmy uważani za zespół soulowy złożony z białych muzyków. Nasze brzmienie jest rozpoznawalne" – nie bez racji twierdzi lider Simply Red.

  Simply Red nagrało na płytę tuzin nagrań. Poza Mickiem Hucknallem uczynili to: Ian Kirkham (saksofon), Steve Lewinson (gitara basowa), Kenji Suuki (gitara), Kevin Robinson (trąbka, flet), Dave Clayton (klawisze) oraz nowy perkusista Ronnie Roth.
 • 1. Shine On
  2. Daydreaming
  3. Big Love
  4. The Ghost Of Love
  5. Dad
  6. Love Wonders
  7. Love Gave Me More
  8. Tight Tones
  9. WORU
  10. Coming Home
  11. The Old Man And The Beer
  12. Each Day

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Big Love" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.