Białystok. Biała siła, czarna pamięć (Okładka twarda)

Białystok. Biała siła, czarna pamięć

Białystok. Biała siła, czarna pamięć (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • książka pokazuje antysemityzm na innym niż dotychczas tle
  • to szokująca lektura ukazująca realia jednego z większych polskich miast
  • przeczytasz niewygodne fakty i wstrząsające relacje

Kup na prezent

Białystok. Według rankingu „Guardiana” żyje się tam lepiej niż w jakimkolwiek innym polskim mieście, lepiej nawet niż Wiedniu czy Barcelonie. To na Podlasiu mieszkali obok siebie Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Żydzi i Tatarzy. To tu narodził się język esperanto i tutaj przyszło na świat pierwsze polskie dziecko z in vitro.

 

Jak doszło do tego, że w medialnym przekazie dominują płonące mieszkania, swastyki na murach, antysemityzm, rasizm i kibolskie porachunki?


Marcin Kącki szuka śladów wymordowanych sąsiadów, przygląda się krwawiącej hostii z Sokółki, czyta tablice pamiątkowe i akta prokuratorskie. Rozmawia ze społecznikami, z przedstawicielami władzy i Kościoła, z mieszkańcami wsi i bloków, z młodymi neofaszystami.


Z tego wielogłosu wyłania się złożona historia „miasta bez pamięci”. Mocna książka pisana w bezlitosnym świetle reporterskich reflektorów, bez taryfy ulgowej, ale i bez jednoznacznych ocen.

Myślałem, że po "My z Jedwabnego" Anny Bikont nic więcej o polskim antysemityzmie powiedzieć się nie da. Marcin Kącki udowadnia, że jest inaczej.

Michał Olszewski

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Białystok. Biała siła, czarna pamięć" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.