Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej (Okładka twarda)

Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej

Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej (Okładka twarda)

Oferta specjalna -32%
Kup na prezent
Anna Kamińska odkrywa tajemnice Białowieży – historie tajemnicze, dziwne, niewiarygodne, śmieszne, a niektóre budzące niepokój lub wręcz przerażenie. W książce „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy” autorka zręcznie maluje portret Białowieży, na który składają się nieznane opowieści o jej barwnych mieszkańcach – niektóre z nich obrosły już legendą i stały się częścią tajemniczego kolorytu prastarej puszczy, inne opowiada się rzadko, a jeśli już, to właśnie szeptem.

Książka „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy” to niejako biografia Puszczy Białowieskiej. Anna Kamińska opowiedziała losy jej mieszkańców – drwali, kłusowników, bandytów, leśników, przyrodników, czarowników, bartników, hodowców żubrów, ekologów i ich rodzin. Są to rodzinne wspomnienia, sprawy kryminalne, miejscowe legendy i anegdoty. „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy” to ponad 100 lat niesamowitych opowieści o ludziach, którzy powoli odchodzili w zapomnienie – niektórzy istnieli już jedynie w pamięci starych mieszkańców.

Anna Kamińska załapała, jak sama przyznaje, „białowieskiego wirusa”, pisząc biografię Simony Kossak – wtedy trafiła do Białowieży po raz pierwszy. Od tego czasu często tam wraca – twierdzi, że w końcu przyjdzie nawet pora na przeprowadzkę. Odwiedzając Białowieżę, Anna Kamińska zauważyła, że o miejscu krąży dużo opowieści, które powoli giną w odmętach pamięci – nikt do tej pory nie zadbał o to, aby je utrwalić. Są to opowieści z ostatnich 100 lat – od czasów carskich po dziś, historie niesamowite, tajemnicze, dziwne, zabawne i przerażające. Autorka postanowiła przelać te opowieści na papier, uchronić przed zapomnieniem i podzielić się magią Puszczy Białowieskiej z innymi. Wiele publikacji skupia się na przyrodzie, jednak „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy” to historie ludzi – barwnych mieszkańców Białowieży.

Na tle prastarej puszczy wydarzyło się przez ostatnie sto lat naprawdę wiele. Magia Białowieży sprawia, że zawsze przyciągała ona kontrastujące ze sobą osobowości i charaktery – tradycjonalistów i indywidualistów, artystów i naukowców, przyrodników i kłusowników, ekologów i drwali. Mieszkali tam zawsze białowieżanie z dziada pradziada oraz pojawiali się przyjezdni – niektórzy z nich zostali, zapuścili korzenie i zostali „wchłonięci” przez puszczę. Niektórzy mogli żyć i pracować wszędzie, wyjechać lub uciec, a jednak wracali – nie wyobrażali sobie życia nigdzie indziej. Losy tych wszystkich ludzi połączyła właśnie opisana w „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy” magia Puszczy Białowieskiej.

„Białowieża szeptem. Historie z Puszczy” Anny Kamińskiej ukazuje właśnie magię tego miejsca, jego niepowtarzalną charyzmę, której Białowieża nabrała na przestrzeni lat dzięki swoim barwnym mieszkańcom. To niesamowite opowieści, które dotychczas nie miały okazji ujrzeć światła dziennego!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.