Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach (Okładka twarda)

Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach

Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach (Okładka twarda)

Oferta specjalna -29%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • uwielbiasz poznawać przeszłość poprzez słowiańskie legendy i baśnie
  • oglądasz wszystkie filmy z serii Legendy polskie stworzone przez Bagińskiego!
  • czujesz się Słowianinem

Część druga

Tom 2 Bestiariusza jest dostępny tutaj.

Studiując rodzime baśnie, podania i legendy, odnosimy nieodparte wrażenie, iż nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści.

 

Przez setki lat historii naszego kraju powstał olbrzymi, barwny i ludny świat polskich wierzeń ludowych.

 

Pięknie ilustrowany przez Pawła Zycha i Witolda Vargasa Bestiariusz jest skromną próbą zilustrowania tego bogactwa i ukazania choćby jego części współczesnemu Czytelnikowi.

 

Zapraszamy do podróży śladami opowieści naszych przodków, mitów pełnych słowiańskiej magii tak rzadko obecnej we współczesnej polskiej kulturze





Paweł Zych – rocznik ‘80, urodzony w Starachowicach, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Mieszka i pracuje (jako architekt) w Poznaniu. Z zamiłowania rysownik i komiksiarz, ma na koncie kilkanaście publikacji komiksowych, w tym autorski album „Chomik zagłady”. W 2004 otrzymał Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Komiksów w Łodzi za pracę „Życie to nie bajka”. Od 4 lat rysuje dla „Focus Historia" do scenariuszy S. Frąckiewicza. Lubi: architekturę drewnianą, sarmacką Rzeczpospolitą i słowiańskie fantasy.

Witold Vargas – ilustrator książek dziecięcych, młodzieżowych i popularnonaukowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Po dziesięcioletniej przygodzie z grafiką reklamową, poświęcił się edukacji artystycznej dzieci: jest nauczycielem plastyki, gry na bębnach i na gitarze w szkole podstawowej w Warszawie. Wydał 3 książki autorskie dla dzieci, z własnym tekstem, ilustracjami oraz koncepcją graficzną; jedna z nich – „Stwory baśniowe małe i duże” – była inspiracją „dorosłego" „Bestiariusza”. Poza tym zajmuje się: animacją filmową, muzyką, papieroplastyką i warsztatami artystycznymi.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.