Berlin Metropolia Fausta. Tom 1 (Okładka twarda)

Berlin Metropolia Fausta. Tom 1

Berlin Metropolia Fausta. Tom 1 (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • od zawsze fascynował Cię Berlin
  • lubisz monumentalne dzieła
  • podobała Ci się książka "Warszawa 1944. Tragiczne powstanie"
Kup na prezent

Monumentalne dzieło laureatki Nagrody im. Teresy Torańskiej
za bestsellerową Warszawę 1944 - "Berlin. Metropolia Fausta"
nareszcie po polsku!

 

Berlin to miasto, które po każdym upadku rodzi się na nowo, niepodobne do żadnej innej
z europejskich stolic.

Philip Mansel, „Independent”

Richie pisze z pasją i erudycją. Każda strona potwierdza znaczenie historii i geografii w kształtowaniu charakteru miasta i nastawienia jego mieszkańców.Berlin – pełna wewnętrznych sprzeczności, niedokończona metropolia, której pasjonujące, często bolesne dzieje wyzierają z każdego domu, z każdego zaułka. Miasto zmienne i kapryśne, podążające raz po raz za kolejnym charyzmatycznym przywódcą, rozdarte między jedną a drugą wielką polityczną wizją. Berlin na tle europejskich stolic wypada blado, nie jest ani piękny, ani wyrafinowany, ani nawet korzystnie położony. Ma jednak swój własny, nieco szorstki urok metropolii, która swoje korzenie zawdzięcza ciężkiej pracy i determinacji jego mieszkańców.

 

 

Miasto feldmarszałków i artystów; naznaczone piętnem militaryzmu, ale będące przecież także istotnym dla europejskiej kultury ośrodkiem literatury, muzyki, filozofii.

 

Allan Massie, „Daily Telegraph”

To cudownie bogata książka. Wszyscy, których przyciąga Berlin, będą się nią rozkoszować. Ci, którzy tego nie czują, zmienią zdanie po jej przeczytaniu.Alexandra Richie z dużą dozą erudycji, ale i lekkości prowadzi czytelnika przez zawiłe meandry historii Berlina, od jego średniowiecznych, słowiańskich początków, przez zdobycze oświeconych władców okresu nowożytnego – przede wszystkim Fryderyka Wielkiego – z dynastii Hohenzollernów, po epokę Bismarcka. Najwięcej miejsca w tej imponującej pracy zajmują rzecz jasna XX-wieczne, tragiczne dzieje miasta, pełne nagłych zwrotów: od dekadenckiej stolicy Republiki Weimarskiej, przez nazistowską, ponurą metropolię, po miejsce rozdarte na pół „żelazną kurtyną”, żyjące w cieniu Muru Berlińskiego, które zjednoczyło się dopiero u progu XXI stulecia i nadal próbuje przezwyciężyć zimnowojenne podziały.

 

Książka Richie, choć monumentalnych rozmiarów, jest napisana lekko i przystępnie. To nie tylko historia w wymiarze lokalnym - to historia Niemiec, ale i całej Europy widzianej przez pryzmat tego niezwykłego miasta.
O AUTORCE

 

Alexandra Richie – kanadyjska historyczka. Doktoryzowała się w St. Anthony’s College w Oxfordzie. Specjalizuje się w historii i polityce krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie mieszka w Warszawie ze swoim mężem, Władysławem Teofilem Bartoszewskim, synem prof. Władysława Bartoszewskiego. Jej książka Warszawa 1944. Tragiczne powstanie (2014) stała się w Polsce bestsellerem i otrzymała w 2014 roku Nagrodę im. Teresy Torańskiej, przyznawaną przez tygodnik „Newsweek”, jako najlepsza książka z dziedziny literatury faktu. Berlin. Metropolia Fausta (1999), jej pierwsza książka, została uznana za jedną z dziesięciu najlepszych książek roku przez „Publishers Weekly”.

 

 

aaaa

adc

abc

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Berlin Metropolia Fausta. Tom 1" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.