Beksiński - dzień po dniu kończącego się życia

Beksiński - dzień po dniu kończącego się życia

Beksiński - dzień po dniu kończącego się życia

Oferta specjalna -24%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz detale i niuanse codziennego życia Beksińskiego, czytając jego dzienniki
  • książka zawiera mnóstwo nieznanych i niepublikowanych wcześniej faktów na temat życia artysty
  • publikacja zawiera w sobie wywiad-rzekę z wieloletnim przyjacielem Beksińskiego

Kup na prezent

W książce opublikowane zostały obszerne fragmenty dzienników Zdzisława Beksińskiego z lat 1993 - 2005, w których artysta bardzo szczerze, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru i ironią opisuje otaczającą go rzeczywistość – ludzi, którzy przy nim byli i sprawy, które go zajmowały.

 

Nie ucieka także od spraw trudnych i bolesnych - pisze o śmierci, przemijaniu, samotności, chorobie. Niejako uzupełnieniem dzienników jest rozmowa z wieloletnim przyjacielem artysty, Wiesławem Banachem, który ze swojej perspektywy, ale z ogromną dozą zrozumienia i empatii, opowiada o życiu, twórczości, rodzinie, rozterkach, światopoglądzie malarza. To właśnie jemu Zdzisław Beksiński powierzył cały dorobek swojego życia – zarówno artystycznego jak i prywatnego.

 

Dorobek, dzięki któremu chciał trwać jak najdłużej, długo po swojej śmierci. Wiesław Banach był dla niego gwarantem, że świat o nim nie zapomni...

Chciałem w tej książce odczarować trochę Beksińskiego. On był może szalonym artystą, ale jeżeli chodzi o człowieka - był niesamowicie wrażliwy. [...] Ja mówię, że to jest Leonardo Da Vinci naszych czasów.

Jarosław Mikołaj Skoczeń

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Beksiński - dzień po dniu kończącego się życia" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.