Beksińscy. Portret podwójny (Okładka twarda)

Beksińscy. Portret podwójny

Beksińscy. Portret podwójny (Okładka twarda)

Oferta specjalna -24%
Kup na prezent
Rodzina Beksińskich to rodzina tragiczna. Jej los był co prawda okraszony wielkimi sukcesami, jednakże w ostateczności wszystkie starania zawsze doprowadzały do bezdennej rozpaczy. Magdalena Grzebałkowska w swoim reportażu stara się spojrzeć na Beksińskich właśnie z perspektywy ich odczuć. Autorka opisuje samotność członków rodziny, ich poczucie niezrozumienia, brak możliwości spełnienia swoich pragnień. Czytelnik nie może spodziewać się opowieści o modnym malarzu, karierze, pieniądzach i wystawach.

Książka nie jest także wytłumaczeniem mroku obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz opisem motywacji jego syna - który fascynował się śmiercią i popełnił samobójstwo. Magdalena Grzebałkowska stara się nakreślić swoich bohaterów jako ludzi z krwi i kości, mających swoje uczucia, wątpliwości, niespełnione ambicje i zmęczenie. Reportaż napisany w brawurowy sposób. To pochłaniająca lektura - mimo, że gatunek, jakim jest biografia, nie wydaje się zbyt pasjonujący. "Portret podwójny" trzyma jednak w napięciu niczym dobry thriller. Książką zachwyceni są m.in. Mariusz Szczygieł oraz Dorota Masłowska.

Magdalena Grzebałkowska to absolwentka historii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1998 r. pracuje dla "Gazety Wyborczej". "Beksińscy. Portret podwójny" to jej druga książka. Na co dzień pracuje w Sopocie. Jej reportaż "1945. Wojna i pokój" zdobył w 2016 r. szereg wyróżnień i nagród, w tym Nike Czytelników.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Beksińscy. Portret podwójny" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.