Bastard (MP3)

Bastard
We współczesnej Warszawie dochodzi do serii makabrycznych zdarzeń. Pod samochodem wokalistki Niny Goldfarb wybucha bomba. W fabryce wódek podczas strzelaniny ginie dwóch ludzi, a ich ciała znikają z kostnicy. Niewierna żona znajduje w mieszkaniu zmasakrowane zwłoki męża. To nie koniec brutalnych morderstw. Szybko okaże się, że zbrodnie są ze sobą powiązane, lecz tropy się gubią. Dochodzenie prowadzi wyjątkowy duet policyjny: Szubert i Szuman.

Agenci obcego państwa, stara arystokracja, ciemne interesy na rynku nieruchomości… wszystko to sprawia, że śledztwo wyjątkowo się komplikuje. A tymczasem rozwija się historia, od której nie można się oderwać, rozgrywająca się w Polsce, Szkocji, Izraelu oraz… za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Bastard brawurowo przedstawia nie tylko wielką aferę kryminalną, ale i na jej tle historię dziedziców polsko-litewskich książęcych rodów.RECENZJE


(…) „Bastard” to po prostu świetna powieść. Doskonale skonstruowana, doskonale napisana i już. Tak niewiele i aż tyle.

Marta Guzowska, Zbroniczesiostzyczki.plMogę tylko powiedzieć, że jeśli teraz – gdy ta powieść pojawiła się na rynku – ktoś chciałby popaść w stan wakacyjnego błogostanu, a w dodatku bez lęku zasypiać i nie budzić się w środku nocy z krzykiem, niechże „Bastarda” nie bierze nawet do ręki.

Janusz AndermanCOPYRIGHTS


Copyright © for the polish edition by Grupa Wydawnicza Foksal, 2013
Copyright © for the audio edition by Biblioteka Akustyczna, 2014


AUTOR


Andrzej Dziurawiec (ur. 1953) – znany scenarzysta filmowy (Karate po polsku, Zakład), dramaturg (Czarny Punkt, Trumna nie lubi stać pusta). Laureat pierwszej edycji polskiej konkursu Hartley-Merill. Publikował m.in. we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Odrze”, „Dialogu”, „Poezji” i „Nowym Wyrazie”. Mieszka w Warszawie i na podlubelskiej wsi.

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bastard" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.