Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury (MP3)

Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury
Baśnie były kiedyś opowieściami dla dorosłych. Tworzono je w czasach, gdy funkcjonowały jako ludowe opowieści przekazywane do tej pory ustnie.

Audiobook, który prezentujemy, to jedne z najwspanialszych baśni europejskich autorów: braci Wilhelma i Jakuba Grimmów, którzy ze swym wspaniałym zbiorem przeszli do historii literatury.

Ich baśnie to dziś głównie wersje przystosowane do odbioru przez najmłodszych słuchaczy. Owszem, zdarzają się wydanie wierne oryginałowi, ale często elementy, w których występują watki agresji lub śmierci są łagodzone.

Oto jednak Philip Pullman pokusił się o zaprezentowanie nowych wersji, które uzupełnił o jeszcze bardziej fantastyczne elementy. Klasyczne historie nabrały jeszcze bardziej mrocznego klimatu, co z pewnością spodoba się tym słuchaczom, którzy widzieli w „Baśniach” Grimmów potencjał opowieści przerażających i jeszcze bardzie trzymających w napięciu.

Tym wszystkim słuchaczom oraz osobom, które chciałyby usłyszeć znakomite wykonanie tekstów znanego brytyjskiego pisarza Philipa Pullmana polecamy „Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury”. Nagranie tych niezwykłych baśniowych wariacji ukazało się w interpretacji Krystyny Czubówny.

PHILIP PULLMAN urodził się w Norwich w 1946 roku. Dzieciństwo i młodość upłynęły mu na licznych podróżach, w czasie których zbierał najciekawsze historie z różnych stron świata. Jest wykładowcą literatury angielskiej i wielokrotnie nagradzanym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Jego najsławniejszym dziełem jest trylogia , należąca już do klasyki literatury XX wieku. Przez „The Times” został uznany za jednego z 50 najwybitniejszych pisarzy brytyjskich. Mroczne materie

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.