Bartek zwycięzca (MP3)

Bartek zwycięzca
Ponadczasowa opowieść o szacunku, tożsamości i konsekwencjach życiowych wyborów. Głównie z uwagi na omawiane tematy, „Bartek zwycięzca” to od wielu lat książka zaliczana do kanonu lektur szkolnych. Teraz tekst Sienkiewicza dostępny jest również jako audiobook.

Nagranie przeniesie nas do Wielkopolski doby drugiej połowy XIX wieku, kiedy tereny te były pod zaborem pruskim. Tytułowy bohater to biedny polski chłop, który wcielony do armii zaborcy, walczy po stronie Prus w wojnie prusko-francuskiej.

Usłyszymy nie tylko o jego wojennych przeżyciach, ale również o powrocie do domu, rozterkach, jakie towarzyszyły mu, gdy w mundurze obcego państwa musiał mierzyć się z rodakami.

To przejmująca lektura, która skłania do refleksji, ale opowiada też o ważnym problemie polskiej ludności z tamtym okresie. Historia spotyka się w tym audiobooku z uniwersalnymi kwestiami, które Sienkiewicz potrafił poruszyć w barwny, przystępny sposób.

Nagranie zawiera kompletny tekst utworu, może więc być alternatywą dla czytania szkolnej lektury.

Również inne utwory Henryka Sienkiewicza, w tym wiele szkolnych lektur, dostępne są jako audiobooki, między innymi „W pustyni i w puszczy”, „Krzyżacy”, „Latarnik”, „Quo vadis”.

„Bartek zwycięzca” w wersji audio ukazał się w znakomitej interpretacji Mariana Florka.OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bartek zwycięzca" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.