Barcelona. Stolica Polski (Okładka twarda)

Barcelona. Stolica Polski

Barcelona. Stolica Polski (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • wraz z autorką zwiedzisz piękną Barcelonę
  • przeczytasz wiele ciekawostek na temat Katalonii
  • dowiesz się, skąd wzięły się ciepłe relacje pomiędzy Polakami, a Hiszpanami
Kup na prezent

Barcelonę od Polski dzieli ponad 2000 km, ale dusza tego miasta jest bardzo słowiańska. Co ciekawe, Katalończyków od wieków nazywają Polakami i prawie na każdym kroku można znaleźć wpływy polskiej kultury,  ślady wybitnych Polaków oraz odkryć wspólną historię.

 

Kto by pomyślał, że najpopularniejszy w Katalonii program satyryczny ma tytuł "Polonia", a emisja kończy się słowem "Koniec", które znają wszyscy. Wszakże w dzieciństwie byli "karmieni" polskimi kreskówkami takimi jak "Bolek i Lolek". Katalończycy kochają Mrożka i  Kantora, a spacer po mieście zaprowadzi nas do miejsc, gdzie chodził Chopin, Anders, Kapuściński i Gombrowicz. Po drodze znajdziemy polskie restauracje i sklepy, gdzie można kupić suchą krakowską, która jednak smakuje zupełnie inaczej. W katedrze wisi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a sukces klubu Barca zaczął się od polskiego piłkarza, który grał tam bez pensji.

 

Ewa Wysocka -  wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii, w swojej opowieści pokazuje nam, dlaczego w Barcelonie czuje się jak w domu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Barcelona. Stolica Polski" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.