Bankructwo małego Dżeka (MP3)

Bankructwo małego Dżeka
Dżek Fulton to bohater, którego powinno poznać wszystkie dzieci. Głównie dlatego, że jest postacią w znakomitej opowieści Janusza Korczaka, ale również z powodu tego, jak na jego przykładzie możemy pokazać swoim pociechom przedsiębiorczość i zaznajomić je z niektórymi pojęciami ekonomicznymi.

Audiobook to wersja audio jednej z najpopularniejszych powieści Korczaka, która dzięki poruszanym problemom i wspaniałej fabule stała się popularna w wielu krajach. Usłyszymy nagranie o dzieciach i dla dzieci. Są w niej humor, wiedza i ciepło. To wzruszająca historia chłopca, który konsekwentnie dąży do realizowania swoich celów. Ale trudno w tak młodym wieku uniknąć błędów i rozczarowań. Poznajmy losy Dżeka i jego przyjaciół, którzy chętnie i gorliwie zaangażowali się w szkolną finansową działalność.

To niepowtarzalna okazja, aby pokazać dzieciom konsekwencje niektórych finansowych decyzji, przedstawić im pożądane zachowania i ustrzec przed popełnieniem popularnych błędów. Ale audiobook to również znakomita rozrywka, która umili czas dzieciom i rodzicom, którzy być może pamiętają te opowieść z własnego dzieciństwa.

Dżek Fulton wraz z innymi dziećmi poznaje trudne słowo – bankructwo. Pragnie zrozumieć co ono oznacza jest i jak z powodzeniem zarabiać pieniądze. Przedsiębiorczy Dżek zaczyna prowadzić miejscową bibliotekę, organizuje też uczniowską spółdzielnie. Po raz pierwszy chłopak czuje, że jest kimś ważnym i coś od niego zależy, wypełnia więc swoją misję z wielką gorliwością.

Świetna i pełna humoru opowieść dla dzieci. Sam Korczak mówił „to powieść amerykańska i finansowa”. Tłumaczona na wiele języków książka zdobyła uznanie na całym świecie. Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", "Króla Maciusia Pierwszego", "Króla Maciusia na wyspie bezludnej". Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bankructwo małego Dżeka" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.