Bałkany wyobrażone (Okładka miękka)

Bałkany wyobrażone

Bałkany wyobrażone (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • podróże i zwiedzanie to Twoja pasja
  • poznasz historie i tradycje Bałkanów
  • ''Sulina'' to uznana seria reportaży
Kup na prezent
„Gdyby Bałkany nie istniały, należało by je wymyśleć” napisał Hermann Keyserling w swoim słynnym tekście z 1928 roku. Książka Marii Todorovej ''Bałkany wyobrażone'' śledzi relacje pomiędzy tym co realne i tym, co imaginacyjne.

Opierając się na licznych dziełach literatury podróżniczej, relacjach dyplomatów, doniesieniach naukowców dziennikarzy, książka Todorovej eksploruje ontologię Bałkanów od osiemnastego wieku do dnia dzisiejszego, odkrywając drogę rodzenia się zmitologizowanego wizerunku tej części Europy. Autorce, urodzonej i wykształconej na Bałkanach, udało się połączyć w swoim klasycznym już dzisiaj dziele podejście naukowe z głębokim, prawdziwym zrozumieniem.

„Bałkany wyobrażone” niemal natychmiast po wydaniu weszły do kanonu lektur nie tylko historyków europejskiej cywilizacji czy analityków politycznej współczesności, ale i antropologów kultury oraz przedstawicieli innych dziedzin humanistyki zainteresowanych tym regionem. To książka przesycona duchem zrozumienia i empatii, konsekwentnie ilustrująca swe motto, które głosi, że Bałkany można kochać ani się nimi nie szczycąc, ani się ich nie wstydząc."
prof. Maria Dąbrowska-Partyka

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bałkany wyobrażone" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.