Bajki pytajki, czyli zabawne opowiadania z pobliskiej grządki (MP3)

Bajki pytajki, czyli zabawne opowiadania z pobliskiej grządki
Opowiadania dla dzieci w wieku 5-9 lat

Bohaterami bajek są warzywa, żyjące w ogrodowej społeczności. Na co dzień spotykają się ze sobą, bawią, żyją obok siebie. Rozwiązują ewentualne konflikty, pomagają wzajemnie. Są stawiane w sytuacjach społecznych takich, w jakich znajdują się dzieci w okresie nauczania początkowego.

Bajki służą rozwojowi pożądanych w początkowym okresie nauczania cech:

- słuchania i zapamiętywania tekstu – czytania ze zrozumieniem; każda historia jest opisana w obrazowy sposób, kończy się serią pytań, na które Czytelnik-Słuchacz odpowiada. Pytania dotyczą zawartych w bajce zdarzeń. Dzieci wiedząc o tym, że „gra” polega na tym, aby odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań skupiają uwagę na opowieści i lepiej ją zapamiętują. Wyrabiają w sobie nawyk czytania i słuchania ze zrozumieniem.

- kreatywnego myślenia i działania; bajki są napisane obrazowym językiem. Łatwo można sobie wyobrazić, jak wyglądają ich bohaterowie, jak układają się ich dalsze losy. Czytelnicy-Słuchacze mogą sami wymyślać dalsze ich przygody. Rysować postaci z bajek, czy wykonywać ich podobizny w ramach innych zajęć plastycznych. Nie są to postaci fikcyjne, trudne do wyobrażenia na podstawie literackiego opisu. W bajkach występują powszechnie znane warzywa. Nie ma zatem problemu z ich wyobrażeniem sobie.

- pozytywnych wzorców zachowania. Powstawały w oparciu o rzeczywiste doświadczenia i sytuacje wychowawcze, z jakimi stykały się dzieci w początkowym okresie nauczania. Czytelnicy-Słuchacze na podstawie opowiedzianych historii wnioskują o skutkach ewentualnych własnych działań i zachowań. Dowiadują się, czym skutkuje agresja, brak porządku we własnym otoczeniu. Jak zachować się, gdy ktoś znajdzie cudzą własność, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, czy i jak rozmawiać z nieznajomymi. Jak korzystać bez zakłócania spokoju innych z telefonu komórkowego, zachowywać podczas wycieczek do teatrów, czy muzeów. Bajki, jak już napisałem, kończą się serią pytań dotyczących szczegółów tekstu. Ostatnie pytanie jednak odnosi się bezpośrednio do osobistych zachowań Czytelnika-Słuchacza. Jest podstawą do prowadzenia z nim dyskusji i jego własnych zachowaniach w danej sytuacji.

- obserwowania świata i najbliższego otoczenia. Centrum wydarzeń „Bajek Pytajek” stanowi ogród warzywny. W nim porusza się społeczność głównych bohaterów. Czytelnik-Słuchacz poznaje nazwy poszczególnych warzyw, ich wygląd. Historie pomyślano w taki sposób, aby działały na wyobraźnię i zachęcały do obserwowania świata roślin i zwierząt. Bohaterowie odbywają jednak wycieczki poza granice ogrodu. Stykają się z miastem, komunikacją, ludźmi. Dowiadują się, jak należy się w konkretnych sytuacjach zachować, aby nie utrudniać innym życia i nie stwarzać zagrożenia dla własnego bezpieczeństwa.

Bezpłatny rozdział do sprawdzenia online na kanale YouTube audioteka.pl Jeśli Wasze dzieci znają już wszystkie klasyczne opowieści i baśnie na pamięć, mamy świetną alternatywę: „Bajki pytajki, czyli zabawne opowiadania z pobliskiej grządki”. To audiobook, który zawiera 30 opowiadań stworzonych z myślą o dzieciach, które rozpoczynają naukę w szkole.

Nagranie to zabawne, mądre historyjki, których bohaterami są warzywa. Ożywione pomidorki, marchewki i kalafiory to postaci, których wyobrażenie nie będzie dla dzieci problemem. Ich przygody, opowiedziane przystępnym, pięknym językiem dotyczą tego, co w życiu dzieci istotne.

Blisko cztery godziny zabawy z książką audio, z której dzieci dowiedzą się, jak właściwie zachowywać się w różnych sytuacjach, co zrobić, gdy pojawiają się przeciwności.

Dzieci usłyszą o tym, jak żyć w społeczności, rozwiną wyobraźnię o miło spędzą czas.

To oryginalne, ciekawe i przede wszystkim współczesne opowiadania, które sprawią, że maluchy nie tylko z radością posłuchają historyjek, ale również nauczą się wiele na temat współpracy, pomocy, bezpieczeństwa.

„Bajki pytajki” w wersji audio prezentuje słuchaczom Marta Kielczyk.

Jacek Mroczek jest również autorem opowieści, które ukazały się w cyklu Bajki Kapitalne „O pieniądzach” oraz „O wartości i cenie” - historyjki tłumaczące pojęcia ekonomiczne kilkulatkom. Oba tytuły dostępne są jako audiobooki.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Bajki pytajki, czyli zabawne opowiadania z pobliskiej grządki" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.