AuZtralia

AuZtralia
 • polska
 • 15-11-2018
 • 1-4
 • 90-120 min
 • Martin Wallace
 • PHALANX

Ekonomia i eksploracja, przygoda i zaciekłe walki z tym co nienazwane… Czy będziesz w stanie odkryć przerażające tajemnice Australii, by ocalić ludzkość przed nieuniknioną zagładą?

 

AuZtralia to gra strategiczna z mocnymi wątkami ekonomicznymi oraz przygodowo-eksploracyjnymi, przeznaczona dla od jednej do czterech osób.

 

Akcja gry osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości lat trzydziestych XX wieku. Po wojnie, która przyniosła ludziom wolność spod rządów Wielkich Przedwiecznych, pola i gleby półkuli północnej były doszczętnie skażone. Jednak pojawiła się nadzieja na wyżywienie ludzkości, gdy odkryto ukryty przed ludzkością kontynent - Australię - i przystąpiono do jego eksploracji i zasiedlania.

 

Jako pionier i odkrywca przywrócisz tę ziemię ludzkości! Zbudujesz port, linie kolejowe, zdobędziesz zasoby w kopalniach i obsiejesz pola. Wykorzystasz jednostki wojskowe, aby ruszyć w głąb kontynentu, odkryć jego tajemnice i bronić swych dóbr przed nadchodzącymi stamtąd potworami. Dobrze zaplanuj swoje poczynania, tak aby przygotować się na przebudzenie, które nastąpi w pewnym momencie rozgrywki. Wtedy to potężni i groźni Dawni Bogowie zaczną działać, sterowani przez unikatową mechanikę gry.

 

Mrok przysłoni bogactwa nowej ziemi, obłęd skazi dusze poszukiwaczy przygód... Czy ludzkości uda się przetrwać? Czy Przedwieczni dokonają swojej zemsty? Gotuj się do walki!

 

Co się wam spodoba w AuZtralii?

 

Połączenie eksploracji, ekonomii i wojny w świetnej strategii prosto od Martina Wallace’a.

 

Możliwości, możliwości i jeszcze raz... możliwości! Akcji, które można wykonać w swojej turze jest ponad 10! Aby w pełni je wykorzystać trzeba je umiejętnie łączyć i skutecznie zarządzać czasem ich realizacji.

 

No właśnie, czas - najważniejszy zasób, wokół którego skonstruowana została mechanika gry. Każda akcja zużywa czas, a wraz z jego upływem w siłę rośnie konkurencja i przybliża się przebudzenie Przedwiecznych!

 

Zbuduj port, stwórz połączenia kolejowe i wkrocz w głąb australijskiego  interioru. Zarabiaj tworząc pola uprawne i farmy, handluj z Europą i walcz o zasoby. Zgromadź armię, aby walczyć z Cthulhu i jego mrocznymi zastępami!

 

Obłęd, potwory, macki! Wyprawa w głąb kontynentu to nie będzie zwykłe safari… Na waszej drodze staną potwory rodem z horrorów  H.P. Lovecrafta. Bądź gotów na twardą walkę, gdy Przedwieczni wyruszą by zniszczyć twoje posiadłości!

 

Przepiękna szata graficzna. Misternie zilustrowana, dwustronna plansza, piękne grafiki na kartach, , starannie wykonane panele graczy oraz plastikowe figurki zasobów przeniosą cię prosto w klimat alternatywnych lat trzydziestych XX w.

 

Świetna regrywalność. AuZtralia to dwa różne tryby rozgrywki (na dwóch stronach planszy), a także wariant kooperacyjny oraz wiele innych pomniejszych wariantów.     

 

 

Czas gry: 90-120 min

Liczba graczy: 1 - 4

Wiek: 14 +

Autor: Martin Wallace

Wydawca: PHALANX

Kod ean: 5900741508320

 

Zawartość pudełka:

 

Składana dwustronna plansza

4 plansze gracza

4 zestawy po 20 drewnianych kostek, 3 dyski, 1 port, plus 20 żetonów portów i 21 farm

20 żetonów eksploracji

35 płytek Przedwiecznych

25 jednostek wojskowych

36 unikatowych postaci

40 unikatowych kart ruchu i wyników walki Przedwiecznych

30 kart wydarzeń - 10 na każdy poziom

10 kart do trybu solo

10 kart dla trybu dla dwóch osób

Realistyczne zasoby - 50 żelaza, 50 węgla, 7 fosforanu i 50 złota

Oraz 10 fioletowych kostek, 13 żetonów obłędu, 15 żetonów punktów zwycięstwa i 1 fioletowy dysk.

 

 • polska
 • 15-11-2018
 • 1-4
 • 90-120 min
 • Martin Wallace
 • PHALANX

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"AuZtralia" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.