Audyt (Okładka twarda)

Audyt

Audyt (Okładka twarda)

Oferta specjalna -31%
Kup na prezent
Jacek Hugo-Bader powraca i tym razem bierze na tapet dawno zapomnianych ludzi, których nazwiska szturmowały niemal wszystkie nagłówki gazet lat dziewięćdziesiątych.

W swojej najnowszej książce „Audyt” autor powraca do bohaterów i antybohaterów, o których pisał ponad 20 lat temu. Ta wciągająca pozycja nie pozwoli Ci się oderwać od lektury choćby na minutę!

Żaden prawdziwy fan reportażu nie może sobie pozwolić na przeoczenie „Audytu”! To niesamowita galeria osobliwości i historie, które mogło napisać tylko życie. Czytelnik znajdzie tu całą mozaikę ludzi z peryferii społeczeństwa. Pozna między innymi tragiczną historię Grzegorza Galasińskiego, który przeżył wypadek w zakładzie kamieniarskim. Mężczyzna stracił twarz po tym, jak maszyna do pakowania kostki brukowej zdarła mu ją w wyniku awarii. Znalazło się też miejsce dla Piotra Ratyńskiego, który dziś zamknięty jest na oddziale psychiatrycznym, a lata temu wraz z anarchistyczną grupą „Ludowy Front Wyzwolenia” dokonał kilku zamachów na terenie Polski. Oprócz tego dziennikarz wraca w swojej książce do historii kryminalistów, mężczyzny, który przebiegł maraton, by wygrać zakład o butelkę wódki, a także innego, który po nabożeństwie w kościele, na które trafił zupełnie przypadkiem, z alkoholika pijącego na umór wszystko, co miało w sobie jakiekolwiek procenty, w jednej chwili stał się zatwardziałym abstynentem.

„Audyt” to reportaż o wszystkich, dla wszystkich. Ukazuje kulisy niewygodnej, codziennej rzeczywistości, której nie widzimy lub której nie chcemy widzieć. To historie, które przez swoją uniwersalność nigdy się nie zestarzeją, a być może dziś są bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Jacek Hugo-Bader wychodzi naprzeciw temu, od czego my z taką łatwością się odwracamy. „Audyt” jest świadectwem dziennikarstwa z najwyższej półki i dowodem na to, że autor mimo upływających lat pozostaje w doskonałej pisarskiej formie. To też lekcja, mówiąca czytelnikowi, że w czasach ciągłego wyścigu szczurów nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się wokół nas. „Audyt” bowiem opowiada też o tym, jak wraz ze zmianami politycznymi Polska ewoluowała.

Jeżeli więc jesteś fanem reportażu, to nazwisko Jacka Hugo-Badera z całą pewnością nie powinno być Ci obce, a jego „Audyt” jest pozycją, której wręcz nie wolno Ci odpuścić. Po jego lekturze czytelnikom niełatwo będzie ukryć zachwyt, a niejeden z nich z miejsca zapragnie sięgnąć po kolejne książki tego autora!

Jacek Hugo-Bader – polski reportażysta i kontrowersyjny dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”. Sławę dobył przy okazji takich publikacji jak: „Biała gorączka”, „W rajskiej dolinie wśród zielska” oraz „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Audyt" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.