Astrofizyka dla zabieganych (Okładka twarda)

Astrofizyka dla zabieganych

Astrofizyka dla zabieganych (Okładka twarda)

Oferta specjalna -26%
Kup na prezent
„Astrofizyka dla zabieganych” to prawdziwy elementarz wiedzy o wszechświecie, napisany z myślą o każdym z nas. Nawet jeśli umierając z nudów, przesypiałeś każdą lekcję fizyki w szkole, nawet jeśli Twoja wiedza o astronomii kończy się na umiejętności znalezienia na niebie Wielkiej Niedźwiedzicy, i to tylko przy ładnej pogodzie – teraz masz szansę poznać bliżej tę monumentalną, imponującą, przytłaczającą wręcz swoim ogromem przestrzeń i choć odrobinę lepiej zrozumieć zasady, jakie w niej panują. A Twoim przewodnikiem będzie nie byle kto, bo sam Neil de Grasse Tyson, prawdziwy celebryta wśród astrofizyków.

Amerykański naukowiec od wielu lat zajmuje się popularyzacją nauki. W swojej karierze prowadził niejeden program popularnonaukowy w radiu i telewizji, bywa też częstym gościem wielu programów typu talk show. Jest szczególnie ceniony za to, że tłumaczy zawiłości i najtrudniejsze nawet zagadnienia z zakresu fizyki i astronomii w niezwykle interesujący, angażujący sposób, zrozumiały dla zwykłego śmiertelnika, który na co dzień ma z tymi dziedzinami nauki niewiele wspólnego. Podobnie jest w przypadku „Astrofizyki dla zabieganych” – w książce tej Neil deGrasse Tyson opowiada o nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zagadnieniach tak, jakby opowiadał jakąś absolutnie niesamowitą, intrygującą historię. I tak w rzeczy samej jest.

W swojej najnowszej, bestsellerowej publikacji deGrasse Tyson podejmuje próbę wyjaśnienia swoim czytelnikom, czym tak naprawdę jest otaczający nas wszechświat, jak i z czego powstał, jakie siły w nim działają i jakie procesy w nim zachodzą. Z pozoru może się wydawać, że nie istnieje na świecie (albo i w całym wszechświecie!) nudniejsza tematyka niż astrofizyka, ale zdecydowanie nie w wykonaniu tego konkretnego naukowca, który sztukę zarażania innych swoją miłością do nauki opanował do perfekcji. Po lekturze „Astrofizyki dla zabieganych” każdy z nas, spoglądając w rozgwieżdżone niebo, będzie wiedział znacznie więcej na temat tego bezkresu czerni, upstrzonego tu i ówdzie święcącymi punkcikami, za którym rozpościera się niemożliwa do ogarnięcia umysłem, nieskończona przestrzeń, pełna tajemnic i zagadek.

Chcesz wiedzieć, czym właściwie jest czarna materia? Zastanawiałeś się kiedyś, z czego zbudowane są gwiazdy? Jak działa grawitacja? Jak powstała Ziemia i inne planety oraz całe galaktyki? Jak przebiegał Wielki Wybuch? Intryguje Cię, czy gdzieś w odmętach kosmosu istnieje życie? Czy chciałbyś wreszcie zrozumieć, na czym tak naprawdę polega teoria względności?

Na te i inne nurtujące pytania znajdziesz odpowiedzi w niesamowitej „Astrofizyce dla zabieganych”. Jak sam tytuł wskazuje, w żadnym razie nie jest to opracowanie naukowe, a publikacja popularnonaukowa, napisana właśnie z myślą o laikach, którzy pragną jednak wiedzieć choć odrobinę więcej. Książka ta jest niewielka rozmiarem, ale Neil deGrasse Tyson zawarł w niej cały ogrom wiedzy, dzięki której otwiera oczy każdego człowieka, który po nią sięgnie na to, co w każdej chwili dzieje się wokół nas, nawet jeśli nie widać tego gołym okiem. I czyni to w sposób przystępny, zrozumiały i pełen właściwego sobie uroku i humoru.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Astrofizyka dla zabieganych" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.