Arkadiusz Onyszko. Fucking Polak. Nowe życie (Okładka miękka)

Arkadiusz Onyszko. Fucking Polak. Nowe życie

Arkadiusz Onyszko. Fucking Polak. Nowe życie (Okładka miękka)

5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • chcesz poznać historię wzlotów i upadków jednego z bardziej kontrowersyjnych, polskich sportowców
 • książka wywołująca sporo kontrowersji
 • to bezkompromisowa i szczera biografia

Kup na prezent

Najbardziej wyczekiwana piłkarska biografia ostatnich lat. Fucking Polak powraca!


Jego książka wywołała w Danii skandal. Geje? „Nienawidzę ich”. Dziennikarki sportowe? „Głupie blondynki”. Duńczycy? „Zakłamany naród”. Jego ówczesny klub FC Midtjylland zwolnił go w trybie natychmiastowym. Wcześniej polski bramkarz musiał odejść z Odense, po tym jak został skazany za groźby pod adresem żony...


Teraz Arkadiusz Onyszko w nowej książce – napisanej specjalnie dla polskich czytelników – wraca do tamtych wydarzeń. Wspomina czasy, kiedy był gwiazdą duńskiej ligi, zdradza kulisy olimpijskiej reprezentacji z Barcelony, a także opowiada o Legii, Widzewie i Lechu z lat 90.


Prysznicowe dowcipy Jóźwiaka. Wizyta z Citką na Jasnej Górze. Lekkoduch Reiss, wkurzający Wichniarek i Łapiński zakochany w Tomb Raiderze. Cała prawda o życiu w Danii i Polsce, o „nowym życiu”, które otrzymał od Boga po chorobie i udanym przeszczepie nerki.


" Są rzeczy, które można streścić. Są książki, które można opisać, cytując tylko fragmenty. Są jednak też wyznania, które warto i w zasadzie trzeba przeczytać w oryginale. Taka właśnie jest druga część autobiografii "F*cking Polak. Nowe życie". Część o bólu, który towarzyszy ci na co dzień i może powalić największego twardziela. Część o relacjach międzyludzkich na oddziale dializ. Część o najcięższych telefonach do rodziny i jeszcze gorszych rozmowach z lekarzami. Część o oczekiwaniu na czyjąś śmierć, żebym ja mógł żyć." - Andrzej Klimek, Eurosport.pl


Fucking Polak szczerze, dosadnie i bez ogródek. To po prostu trzeba przeczytać!

 

Arkadiusz Onyszko – ur. 12 stycznia 1974 roku, srebrny medalista olimpijski z Barcelony, reprezentant Polski. Bramkarz m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, Widzewa Łódź i Odense BK. W duńskiej lidze w latach 1998–2009 rozegrał 363 spotkania, stając się jednym z najlepszych obcokrajowców w jej historii. Po premierze kontrowersyjnej autobiografii Fucking Polak został wyrzucony z klubu FC Midtjylland. Wrócił do Polski, podpisał kontrakt z Odrą Wodzisław, a następnie z Polonią Warszawa. W 2010 roku stwierdzono u niego niewydolność nerek. Poszukiwania dawcy trwały długie dwa i pół roku. W styczniu 2013 roku w Szczecinie dokonano udanego przeszczepu. Obecnie Onyszko kończy kurs na trenera bramkarzy Goalkeeper UEFA A.


Izabela Koprowiak; ur. 12 maja 1985 roku, dziennikarka „Przeglądu Sportowego”, w którym pracuje od 2004 roku. Autorka cyklu wywiadów „Chwila z”. W gazecie zajmuje się przede wszystkim tematami związanymi z polską piłką. Arkadiusza Onyszkę poznała, pisząc o Polonii Warszawa.

Twardziel, charakterny gość. Miał bardzo dobre serce. Po meczach lubił się zabawić – nie zabraniałem mu, dopóki nie przekraczał granic, a to mu się raczej nie zdarzało. A że potem coś się z nim działo? Ponoć każdy bramkarz ma nierówno pod kopułą.

Janusz Wójcik

 • 4 marca 2016 filiptez,

  ;)

  ;)
  ;)

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1