Ali Baba i czterdziestu zbójców (MP3)

Ali Baba i czterdziestu zbójców
Wśród baśni są takie, które doczekały się licznych adaptacji. Jedną z najpopularniejszych, które weszły w skład tomu „Baśnie z tysiąca i jednej nocy” jest opowieść o Ali Babie.

W polskiej wersji językowej było wiele przekładów, a niektórzy, jak Bolesław Leśmian, pokusili się o spisanie tej historii własnymi słowami. Tak oto powstał wspaniały tekst, a na jego podstawie wydawnictwo Promatek prezentuj audiobook w interpretacji Marcina Nowakowskiego.

„Alibaba i czterdziestu zbójców” to baśń, którą Leśmian uznał za wspaniały przykład kultury Bliskiego Wschodu. A ponieważ fascynował go orient, postanowił opowiedzieć nie tylko historię rozbójników, ale przedstawić kulturę, obyczaje i tradycje miejsc, w których rozgrywa się akcja baśni.

Posłuchajcie wspaniałego, blisko dwugodzinnego nagrania, które przenosi słuchaczy do odległych krain, uruchamia wyobraźnię i przedstawia wspaniałe przygody odważnych postaci.

„Ali Baba i czterdziestu zbójców” to nie jedyna orientalna opowieść, którą polskim odbiorcom przedstawił Leśmian. Na podstawie jego utworów powstały również inne audiobooki utrzymane w podobnym klimacie, między innymi „Przygody Sindbada żeglarza” oraz „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ali Baba i czterdziestu zbójców" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.