Alfabet Suworowa (Okładka twarda)

Alfabet Suworowa

Alfabet Suworowa (Okładka twarda)

Oferta specjalna -26%
4.00 / 2 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • poznasz postacie, które wywarły wpływ na dzieje świata
 • książka została napisana specjalnie dla polskich czytelników
 • uwielbiasz gawędziarski styl Suworowa

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników!!!

Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński.

A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora bestsellerów Pakt Ribbentrop–Beck (REBIS 2012), Obłęd ’44 (REBIS 2013) i Opcja niemiecka (REBIS 2014). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina – oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.


WIKTOR SUWOROW – właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matkę diabła, Tatianę – tajną broń, cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników.


PIOTR ZYCHOWICZ jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku REBIS wydał jego książkę Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą, a wcześniej Pakt Ribbentrop–Beck i Obłęd ’44.
 • 16 kwietnia 2015 MolEbookowy,

  Wywiad rzeka

  Suworow jak zwykle forsuje swoje tezy, ale w taki sposób, że chce się go słuchać i trudno się z nim zgodzić :) Książka stanowi ciekawą opowieść o wiel... czytaj >
  Suworow jak zwykle forsuje swoje tezy, ale w taki sposób, że chce się go słuchać i trudno się z nim zgodzić :) Książka stanowi ciekawą opowieść o wielkich przywódcach i jak to u Suworowa - zaskakujących kulisach władzy.
  25 lutego 2015 Migem,

  Alfabet Suworowa

  Bardzo ciekawy wywiad i nieco zbyt tendencyjny alfabet, nie jest to na pewno najlepsza książka Suworowa, ale i tak dobrze można z nią spędzić parę chw... czytaj >
  Bardzo ciekawy wywiad i nieco zbyt tendencyjny alfabet, nie jest to na pewno najlepsza książka Suworowa, ale i tak dobrze można z nią spędzić parę chwil.

4.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1