Ale o co chodzi? Czyli w poszukiwaniu Graala, Elfów i św. Mikołaja (Okładka miękka)

Ale o co chodzi? Czyli w poszukiwaniu Graala, Elfów i św. Mikołaja

Ale o co chodzi? Czyli w poszukiwaniu Graala, Elfów i św. Mikołaja (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%
Kup na prezent
ASIA PYREK – kompozytor muzyki filmowej, śpiewa i gra na instrumentach etnicznych. Fotograf i montażysta, współautor kilku książek o podróżach (w tym „Wszyscy jesteśmy Indianami”) i filmów dla TVP i Discovery. Trener i numerolog. Tancerka Słońca zaadoptowana przez kanadyjskie plemię Czarnych Stóp.
EDI PYREK – trener, terapeuta, wykładowca, przez kilka lat zajmował się organizacją wyborów w Polsce i za granicą, po 09.11 pracował jako negocjator pokojowy pomiędzy szefami afgańskich plemion. Dziennikarz, autor kilku książek w tym „Do Indii za 30 dolarów”, „Celem jest Orient” i „Wszyscy jesteśmy Indianami”. Kręci filmy dokumentalne (min.dla TVP i Discovery), pisze sztuki teatralne. Tancerz Słońca zaadoptowany przez kanadyjskie plemię Czarnych Stóp.

„(...)Kiedyś bycie w podroży oznaczało bycie poza światem. Nigdzie nie mieliśmy zasięgu, a miejsc do których docieraliśmy nigdy przedtem nie widzieliśmy w internecie lub w jednym z tysięcy kanałów telewizyjnych. Czuliśmy się więc jak pierwsi odkrywcy którzy podróżują do krainy gdzie po niebie latają smoki i gdzie żyją ludzie z głowami psów. Dla nas świat miał wtedy więcej białych plam.
Teraz możemy wszystko wygooglować. Prawie wszędzie już ktoś był.
Kiedy parę lat temu siedzieliśmy nad programem podróżniczym dla TVP - „Ziemia Nieznana” (który stał się podstawa tej książki), to zaczęliśmy się zastanawiać, dokąd pojechać, żeby poczuć się to samo zadziwienie jak wtedy kiedy wszystko było nieznane i nieodkryte.
I wtedy pomyśleliśmy, że najlepiej będzie odbyć podroż w przeszłość i w mit. Tam nas jeszcze nie było. I nie ma tam tłoku.
I o tym jest ta książka.
O próbie odnalezienia dziewiczych jeszcze miejsc - o podróży do Portugalii w poszukiwaniu św. Graala i zakonu Templariuszy, o wędrowce do Irlandii w poszukiwaniu elfów (pragnęliśmy zadać im kilka niewygodnych pytań – np. o to, co Wróżka Zębuszka robi ze wszystkimi zebranymi zębami) oraz do Turcji gdzie mieliśmy nadzieję dowiedzieć się kto naprawdę stoi za św. Mikołajem (który kilkakrotnie nam się naraził).”

/fragment wstępu/
Asia i Edi Pyrek

Ta książka składa się w dużym stopniu z pytań i z próby odpowiedzi na te pytania. Wszystko co jest pomiędzy jednym a drugim wydaje się być nieistotne. Ale to owo „pomiędzy” jest właśnie podróżą.
 • Czy wiesz ze nazwa Portugalia prawdopodobnie pochodzi od słów „porto graale” - port Graala i że została stworzona przez Templariuszy jako miejsce ukrycia św.Graala?
 • Czy wiesz czym jest naprawdę św,Graal?
 • Czy wiesz, co łączy Graala i karty kredytowe?
 • Czy wiesz dlaczego piątek 13 jest pechowy i co do tego ma picie porto w Porto oraz muzyka Wagnera?
 • Czy wiesz, ze elfy są milsze od krasnoludków?
 • Czy wiesz na co można wymienić starego i brzydkiego elfa?
 • Czy wiesz co krowy mają wspólnego z elfami?
 • Czy wiesz, że Jezus Chrystus był Irlandczykiem?
 • Czy wiesz, ze św. Mikołaj pochodzi z Turcji?
 • Czy wiesz dlaczego święty Mikołaj wchodzi przez komin?
 • Czy wiesz czemu św. Mikołaj mówi HOHOHO i pije mleko?
 • Czy wiesz co łączy Całun Turyński ze Stambułem i z kukurydzą?

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ale o co chodzi? Czyli w poszukiwaniu Graala, Elfów i św. Mikołaja" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.