Agresja 17 września 1939 roku (MP3)

Agresja 17 września 1939 roku
Audiobook jest adaptacją publikacji, którą Jerzy Łojek wydał jeszcze w PRLu, w drugim obiegu, a która uznana została za niezwykle merytoryczne, dogłębne omówienie agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku.

Czytelnicy i słuchacze doceniają tę publikację głównie z uwagi na rzeczowość i fakt, że autorowi udało się uniknąć gloryfikacji wydarzeń z początku II wojny światowej.

Usłyszymy skondensowane fakty poszerzone o analizę przyczyn i skutków działań wojennych Polaków i mocarstw, które postanowiły wówczas działać ponad naszymi głowami.

W audiobooku zawarto omówienie najważniejszych strategicznie momentów walk na kresach wschodnich, bez upiększania postawy Polaków i chwalenia rodaków. Przeciwnie, autor śmiało, ale zawsze rzeczowo zwraca uwagę na błędne decyzje dowództwa, punkty, w których cierpliwość lub powściągliwość mogły przynieść inne efekty. Publikacja łączy w sobie elementy polityczne i historyczne. Od lat to jedna z najbardziej przenikliwych analiz tamtych wydarzeń, jakie dostępne są na polskim rynku wydawniczym. Klasyczna pozycja na temat radzieckiej agresji na Polskę.

Książkę w wersji audio czyta Henryk Drygalski.

Jerzy Łojek jest również autorem innych historycznych publikacji, które ukazały się jako audiobooki: „Dzieje zdrajcy – Szczęsny Potocki” oraz „Szanse powstania listopadowego”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Agresja 17 września 1939 roku" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.