Agent Storm. We wnętrzu Al-Kaidy i CIA (ebook) (do pobrania)

Agent Storm. We wnętrzu Al-Kaidy i CIA (ebook)

Agent Storm. We wnętrzu Al-Kaidy i CIA (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
Morten Storm – były przestępca i islamski radykał, jako podwójny agent, brał udział w spektakularnych i najniebezpieczniejszych akcjach wywiadowczych. Dzięki niemu duńskie, brytyjskie i amerykańskie służby specjalne prowadziły operacje, których celem była m.in. likwidacja jednego z najniebezpieczniejszych terrorystów na świecie.

Storm był zbuntowanym przestępcą, członkiem duńskiego gangu motocyklowego. Żył na krawędzi, popadał w konflikty z prawem, brakowało mu celu w życiu. Po wyjściu z więzienia spotkał muzułmańskich duchownych i dał się uwieść ideologii radykalnego islamu. Jako nawrócony biały muzułmanin wtopił się w środowisko ekstremistów, nawiązał kontakty z niebezpiecznymi terrorystami i rozpoczął przygotowania do dżihadu. Kiedy jednak nowi przyjaciele zawiedli jego oczekiwania, bez wahania zmienił front i zaoferował swoje usługi zachodnim wywiadom. Zadeklarował, że chce wykorzystać swoją wiedzę i kontakty, by uderzyć w islamistów – dla pieniędzy. Służby nie odrzucają takich prezentów. Storm miał infiltrować siatki radykałów, a Amerykanie likwidować je precyzyjnymi uderzeniami dronów. Aby wystawić Al-Awlakiego, jednego z liderów Al-Kaidy, niedawnego przyjaciela, Storm musiał opracować karkołomny plan nakłonienia go do romansu z pewną Europejką.

Wspaniała. Mortem Storm jest żywym dowodem na to, że źli chłopcy są najlepszymi szpiegami.
Telegraph

Odkrywcza, nadzwyczajna… W żadnej innej książce główny bohater, tak ważny dla zachodnich służb, nie był gotowy ujawnić tak wiele.
Guardian

Wybuchowa!
Independent

Nie dałoby się tego wymyślić.
Sunday Times

Trzyma w napięciu.
Publishers Weekly

Spektakularna lektura, a jednocześnie niezwykły dokument o pracy zachodniego wywiadu w epoce Al-Kaidy, w której zdemaskowanie szpiega nie grozi, jak w czasach zimnej wojny, wydaleniem z kraju, lecz egzekucją.
New York Times Book Review

Tę książkę czyta się jak scenariusz filmu o Jamesie Bondzie napisany przez braci Coen… Dla wszystkich zainteresowanych historią fanatycznych terrorystów „Agent Storm” będzie fascynującą lekturą.
Washington Post

Morten Storm wyświadczył wielką przysługę dla Zachodu… A przy okazji CIA wisi mu pięć milionów dolarów.
Fox News

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Agent Storm. We wnętrzu Al-Kaidy i CIA (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.