Achilles. W pułapce przeznaczenia (Okładka twarda)

Achilles. W pułapce przeznaczenia

Achilles. W pułapce przeznaczenia (Okładka twarda)

Oferta specjalna -22%
Achilles, wybitny Grek, syn okrutnej boginki morskiej Tetydy i legendarnego króla Peleusa, jest silny, zwinny i piękny – nikt nie jest w stanie oprzeć się jego urokowi. Patroklos jest nieudacznikiem, młodym księciem wyrzuconym z rodzinnego pałacu za czyn agresji wobec rówieśnika. Los sprawia, że się poznają i budują nierozerwalną uczuciową więź, narażając się na gniew bogów.

Centaur Chiron szkoli ich w sztukach walki oraz medycynie, lecz gdy nadchodzi wieść o porwaniu Heleny Spartańskiej, wszyscy bohaterowie Grecji zostają wezwani na wyprawę przeciw Troi. Kuszony obietnicą wiecznej chwały Achilles rusza na wojnę, a wraz z nim Patroklos, rozdarty między miłością i lękiem o przyjaciela. Jeszcze nie wiedzą, że okrutne Parki poddadzą ich wielkiej próbie i zażądają strasznej ofiary.

"Frapujące, ryzykowne, mistyczne." - Bettany Hughes

"Nowatorska, zmysłowa, podnosząca na duchu, inna. Przemówi do czytelników w każdym wieku." - Joanna Trollope, przewodnicząca jury nagrody literackiej Orange Prize 2012

"Oryginalna, błyskotliwa, i w swej własnej klasie ... niesamowicie porywająca lektura." - Independent on Sunday

"Wartka, autentyczna, dająca prawdziwą radość czytania… Znaczące osiągnięcie." - USA Today

"Mocna, niebanalna i pięknie, z pasją napisana." - Boston Globe

"Urzekająca… Niesie prawdziwą mądrość i smak starożytności." - The Times

"Trzymająca w napięciu i ekscytująca… Piękna rzecz." - Washington Post

MADELINE MILLER ukończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie Browna i od kilkunastu lat uczy łaciny i greki. Studiowała też w School of Drama w Yale, specjalizując się w adaptacji klasyki dla współczesnego teatru. Achilles jest jej pierwszą powieścią, za którą uhonorowano ją Orange Prize.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Achilles. W pułapce przeznaczenia" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.