500 zdań polskich (Okładka twarda)

500 zdań polskich

500 zdań polskich (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chcesz sięgnąć po najlepsze pozycje dostępne na rynku
  • poszukujesz ambitnej pozycji, o której będziesz myśleć długo po przeczytaniu ostatniej strony
  • szukasz pomysłu na prezent
Kup na prezent
Od „Daj, ać ja pobruszę...” do „No to frugo”. Najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny o pięćsetce najbłyskotliwszych, najniezwyklejszych, najważniejszych polskich zdań.

Jerzy Bralczyk nie tylko zebrał zdania, które najsilniej istnieją w świadomości Polaków, ale też z ich pomocą stworzył niezwykłą opowieść o polskiej mentalności, która odbija się w tym, jak mówimy na co dzień i od święta.

Są tu literackie cytaty (z Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej, Tuwima, Kofty, Osieckiej i Młynarskiego), zdania wielkich Polaków (od Jagiełły i „Mieczów ci u nas dostatek...” do „Czuj się odwołany” Wałęsy), codzienne powiedzenia, zawołania kibiców i reklamowe hasła, które zrobiły zawrotną karierę w języku potocznym. Każde z nich opatrzone brawurowym, ale też wnikliwym komentarzem opowiadającym o genezie i zmiennych losach najsłynniejszych polskich zdań. „Lektura dla szukających pogłębionej wiedzy i spragnionych lektury wartościowej a nienużącej” - npisał profesor Jan Miodek.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"500 zdań polskich" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.