1Q84 Tom 3 (MP3)

1Q84 Tom 3
W trzecim tomie tej fantastycznej powieści Murakamiego poznajemy dalsze losy Aomame i Tengo rozgrywające się w niezwykłym świecie roku 1Q84.

Ona ukrywa się przed zemstą członków sekty za zamordowanie Lidera, a on czuwa przy łóżku nieprzytomnego ojca w mieście kotów. Czy mściciele trafią na ślad Aomame? Czy Tengo rozwiąże zagadkę powietrznej poczwarki? Czy Tengo i Aomame wreszcie się spotkają? Czy wydostaną się ze świata Little People i dwóch księżyców, czy też na zawsze pozostaną w zaskakującej rzeczywistości powieści wewnątrz powieści stworzonej przez Tengo, jasnowidzącą piękność, Fukaeri?

Autor w kolejnym tomie ""1Q84"" odpowiada na te pytania, a do dwóch przeplatających się wątków dołącza trzeci...Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Dorastał w Kobe, mieście portowym, w którym szczególnie łatwo o kontakt z innymi kulturami. Interesuje się kulturą spoza Japonii, czyta literaturę amerykańską, słucha jazzu, ogląda hollywoodzkie produkcje.

Pierwsza powieść Hear the Wind Sing (Usłysz Śpiew wiatru), dostępną tylko w Japonii, wydał w roku 1979. Haruki Murakami to pisarz posiadający słuch absolutny, odbierający wszystkie tony absurdów i szaleństw życia.

Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie. Wydano je m.in. na Tajwanie, w Chinach, Rosji, Korei.

Haruki Murakami zdobył wszystkie, z możliwych do zdobycia, nagrody literackie w Japonii, w tym najważniejszą z nich – Yomiuri. Jest również tłumaczem o dużym dorobku; na japoński przełożył m.in. powieści Trumana Capote'a, Raymonda Carvera, Tima O'Briena, Scotta Fitzgeralda, Johna Irvinga.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • 6 lutego 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Zwieńczenie doskonałej trylogii

  Dwa księżyce, terroryści i pisarz bez pomysłu - tylko Murakami mógł wymyślić takie połączenie. Cała trylogia to jedno z najważniejszych dokonań niedos... czytaj >
  Dwa księżyce, terroryści i pisarz bez pomysłu - tylko Murakami mógł wymyślić takie połączenie. Cała trylogia to jedno z najważniejszych dokonań niedoszłego Noblisty. To książki najbardziej dojrzałe, najlepsze technicznie (choć polskie wydanie nie jest pozbawione błędów) i najbardziej nacechowane emocjonalnie. Ujawnia się w nich polityczne zaangażowanie autora i jego życiowe doświadczenie. Ta trylogia to prawdziwy majstersztyk.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1