17 września (MP3)

17 września
Audiobook zawiera szczegółowe omówienie napaści Związku Radzieckiego na Polskę w połowie września 1939 roku. To nie tylko fakty, ale również dogłębna analiza tamtych wydarzeń, przedstawiona z perspektywy kilkudziesięciu lat i na podstawie dokumentów, które ujrzały światło dzienne dopiero, gdy skończyła się zmowa milczenia na temat zdradzieckiego paktu, który Stalin zawarł z Hitlerem. Szubański łączy fakty, przedstawia nowe dowody, brawurowo i kompletnie rysuje sytuację, w jakiej znalazła się wówczas Polska.

Usłyszymy o obronie Grodna, innych działaniach wojennych na froncie wschodnim, które odbywały się po 17 września, a o których z uwagi na sytuację polityczną do 1989 roku nie mówiło się otwarcie lub wcale. Rajmund Szubański rzetelnie zebrał i opracował cały dostępny aktualnie materiał. Słucha się tego nie jak suchej zawartości archiwów, ale jak pasjonującej opowieści pełnej zwrotów akcji.

Audiobook „17 września” ukazuje się z serii z tygrysem, omawiającej najważniejsze wydarzenia polskiej historii. Książkę w wersji audio czyta Andrzej Krusiewicz.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"17 września" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.