1000 lat wkurzania Francuzów (MP3)

1000 lat wkurzania Francuzów
Stephen Clarke zasłynął serią swoich powieści o młodym Brytyjczyku, który przeprowadza się do stolicy Francji. Autor tym razem ukazuje niemal odwieczny konflikt sąsiedzki.

I robi to w charakterystyczny dla siebie, zabawny i pomysłowy sposób. Audiobook „1000 lat wkurzania Francuzów” to lekki przewodnik po relacjach Anglików i Francuzów. Autor rozwiewa historyczne i obyczajowe mity, z przymrużeniem oka stwierdzając, że konflikt między sąsiadującymi narodami jest nie do rozwiązania.

Żartobliwe wbijanie szpilki Francuzom bawi i uczy.

Czy Francuzi zdobyli Anglię w 1066 roku?

Non! To byli Normanowie!

Czy gilotynę wynalazł doktor Guillotin?

Non! Wymyślono ją w Yorkshire!

Czy to Anglicy byli odpowiedzialni za śmierć Joanny d’Arc?

Non! To Francuzi spalili ją na stosie za noszenie portek.

A czy bąbelki w szampanie to dzieło słynnego Doma Pérignona?

Non! Szampan jest dziełem Anglików!

To może bagietka jest francuska? Albo croissant? Wino?

Non! Non! Non!

Te i inne wiadomości z tysiąca lat trudnej koegzystencji przywołuje Clarke w „1000 lat wkurzania Francuzów”. Ani dystans kanału LaManche, ani pokojowe umowy nie są w stanie pogodzić tych dwóch narodów. Ale taka burzliwa przeszłość w ujęciu inteligentnego i bacznego obserwatora, jakim jest Stephen Clarke może stać się znakomitą rozrywką.

Jako audiobooki ukazały się również inne powieści autora z serii Merde!

Stephen Clarke - urodził się w 1959 roku w Wielkiej Brytanii. Studiował w Oksfordzie. Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Paryżu. Autor bestsellerów Merde! Rok w Paryżu (W.A.B. 2006; wydanie audio: BA 2008), Merde! W rzeczy samej (W.A.B. 2007), Merde! chodzi po ludziach (W.A.B. 2008) oraz M jak merde! (W.A.B. 2010; wydanie audio: BA 2010). Wydał również żartobliwy poradnik Jak rozmawiać ze ślimakiem. Dziesięć przykazań, które pomogą ci zrozumieć Francuzów (W.A.B. 2008), a ostatnio Paryż na widelcu (W.A.B. 2012; wydanie audio: BA 2012).

stephenclarkewriter.com

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"1000 lat wkurzania Francuzów" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.